To už je kampaň proti Chelsea, zuřil Mourinho

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Nejčerstvější nepřítel Josého Mourinha? Pravděpodobně rozhodčí Anthony Taylor, jehož rozhodnutí souboje mezi Fábregasem a Targettem v zápase proti Southamptonu slavného trenéra vůbec nepotěšilo, ba naopak.

To už je kampaň proti Chelsea, zuřil Mourinho
Arsenal bez Rosického, Burnley překvapilo, Chelsea ztratila

Targett fauloval Fábregase v pokutovém území Saints. Penalta se však nepískala, ale naopak dostal španělský krajánek žlutou kartu za simulování: "I rozhodčí může udělat chybu, jako ji udělám já nebo hráči. Jenže tohle bylo zásadní rozhodnutí, které ovlivnilo výsledek a pro nás představovalo dvojitý trest. Penalta se nepískala, Fábregas dostal neoprávněně žlutou. Dvojitý trest je prostě něčím neuvěřitelným. Rozhodčí nejsou na hřišti od toho, aby odhadovali, co se stalo, ale aby situaci viděli a posoudili. A když udělají chybu, měli by mít možnost ji přiznat. A stejně tak by měla existovat možnost neoprávněně udělenou kartu ex post zrušit. Půjdu za ním, popřeju mu dobrý nový rok, ale zároveň mu řeknu, že by se měl stydět," rozčiloval se portugalský "Special One", jehož názor publikoval server sport.cz.

Kterých pět hvězd musí změnit v lednu angažmá?

Stratég ze Stamford Bridge dokonce mluvil po utkání jako o honu či kampani proti jeho klubu, jehož útoku na titul se prý na ostrovech nepřeje: "Ve všech zemích, kde jsem v minulosti pracoval, by na druhý den byly sportovní stránky plné toho, že jde o skandál. A on to skandál skutečně je. V této zemi ale budeme říkat, že šlo o velkou chybu s velkým vlivem na výsledek. Nevím, proč tomu tak je a je mi to jedno. Ale je to fakt, protože ostatní trenéři, komentátoři i média vytváří na rozhodčí tlak, aby je nasměrovali proti mému mužstvu. To už nejsou jen incidenty, nejde o jednotlivé události, ale o kampaň. Jasnou kampaň proti nám," nebral si servítky portálem sport.cz citovaný renomovaný manažer se zkušenostmi z portugalské, italské či španělské nejvyšší soutěže.

Dvanáct nejhorších přestupů Premier League tohoto roku