Pět reálných stoperů, které by Wenger v lednu neměl přehlížet

Gunners nevstoupili do nového ročníku Premier League příliš slibně a nedostatky pociťují především v obraně, kterou je třeba ještě více vyztužit. Francouzský kouč Arsene Wenger se snaží napravit situaci tím, že v lednu prý na Emirates přivede nového stopera, který bude tajemstvím nového úspěchu. Podívejme se na pět možností, které mohou napadat i jeho a zároveň se nejedná o utopické možnosti.

Pět reálných stoperů, které by Wenger v lednu neměl přehlížet
Šestice hvězd Serie A, jež mohou rozzářit Premier League

5. Matija Nastasič (Manchester City)


Srbský reprezentační obránce působí na Etihad zapomenutým dojmem, přestože má bezesporu své kvality. U Citizens dostávají přednost jiní a on se zřejmě bude muset poohlédnout jinde. Zájem o jeho služby by nemusel přijít zadlouho, neboť cena deset milionů liber je velmi přívětivá. Ve svém mladém věku už prošel tolik evropských klubů, že by už stálo za to se někde usadit.

[break]
Nejvýraznější mladé objevy probíhajícího ročníku Premier League

4. Aymeric Laporte (Bilbao)


Francouzský obránce ve službách Athletic Bilbao toho má ve svých dvaceti letech také mnoho před sebou. Zájem proudí především z ostrovů, konkrétně z Chelsea, Arsenalu a Manchesteru United. Věští se mu velká budoucnost, a proto se nelze domnívat, že v La Lize zůstane déle, než je na hráče jeho kvalit zdrávo. Navíc je ho možné dobře využít i na levé straně obrany. Jeho cena se pohybuje okolo 32 milionů liber.

[break]
Wenger: Proč je i přes špatné výsledky stále tím pravým mužem pro Arsenal?

3. Tyrone Mings (Ipswich Town)


Jednadvacetiletý Mings působí v druholigovém anglickém celku Ipswich Town, ve kterém si již třetí sezónu říká o lepší angažmá. Wenger přiznal, že ho sleduje a cena 8 milionů liber je pro něj velmi snesitelná, když může přivést mladého hráče, který může na Emirates působit třeba dalších deset a více let.

[break]
I mistr Alex se utne: Nejhorší přestupy v novodobé historii Manchesteru United

2. Winston Reid


Zkušený kapitán reprezentace Nového Zélandu působí na ostrovech v dresu West Hamu od srpna roku 2010. Wenger může moc dobře vědět, co by mohl od jeho příchodu dostat. Nejedná se o zářný talent světové extratřídy, ale výkonnostně stabilního obránce, který si v Premier League umí poradit. Navíc mu v létě končí smlouva, tudíž by ho Gunners mohli ulovit za 6 milionů liber.

[break]
Stoper Barcelony bude mimo další čtyři měsíce

1. Fabian Schär


Třiadvacetiletý obránce Basileje se neztratí již ani v národním dresu Švýcarska. Svůj talent předvádí i v Lize mistrů a o jeho služby se přetahuje právě Arsenal s Tottenhamem, Dortmundem a Interem Milán. Lákavá posila za pět milionů liber jistě dlouho u svého dosavadního chlebodárce nezůstane.

Kterých 5 posil pomůže oživit hru Gunners?