Pět nejsilnějších momentů roku, jež zasáhly fanoušky United

Red Devils nakonec zakončí rok 2014 v mnohem lepší kondici, než v které ho začínali. Klub si prošel poněkud turbulentním rokem. Od týmu odešel neúspěšný trenér Moyes a nahradil ho nizozemský stratég Van Gaal. Minulou sezónu ukončili na sedmém místě a chybí v Champions League. Rovněž se klub zapsal do britských historických tabulek, když utratil nejvíce peněz za nové hráče. Tento článek Vám přináší pět nejsilnějších momentů, které zasáhly fanoušky United.

Pět nejsilnějších momentů roku, jež zasáhly fanoušky United
Kteří hráči Premier League zaznamenali největší výkonnostní pokrok?

Man Utd - Liverpool 0:3

Tento zápas byl jedním z momentů, kdy si fanoušci na Old Trafford začali říkat, že Moyes na svoji funkci nestačí. Pod jeho vedením tým většinou strádal, ale fanouškovská obec stále doufala ve zlepšení, které nakonec nepřišlo. Zmíněný zápas ještě pro United skončil příznivým výsledkem. Gerrard totiž ještě neproměnil penaltu. Po tomto zápase bylo jasno, že skotský manažer musí skončit.

[break]
V čem je Arsenal před veškerou konkurencí v Premier League?

Moyesův vyhazov

Dlouho očekávaný okamžik se stal realitou. United po 28 letech odvolali svého trenéra. Po porážce 0:2 od Evertonu bylo jasné, že se slavní Rudí ďáblové nekvalifikují do pohárové Evropy. Pro klubové vedení to byla poslední klapka a bývalý manažer Toffies byl odvolán. Moyes dovedl klub na sedmé místo, což bylo nejhorší umístění za posledních 24 let.

[break]
Agent Čecha o zájmu z Premier League, Ligue1 i bundesligy...

Louis van Gaal novým manažerem

Neúspěšného Moyese nahradil uznávaný a autoritativní Van Gaal, jenž na MS v Brazílii svými taktickými manévry oslnil celý fotbalový svět. Nizozemec se tak stal devátým trenérem United od konce druhé světové války. Za Van Gaala mluví vyhrané trofeje, ale jeho začátky v klubu rovněž nebyly zrovna nejlepší. Postupem času se mu podařilo naplnit očekávání hladových fanoušků a Manchester je aktuálně na třetím místě.

[break]
Top 5 nejdražších mužstev v Premier League

Příchod Ángela Di Maríi

V ten moment do klubu přišli pouze Shaw a Herrera a fanoušci se báli, že se nedočkají žádné opravdové hvězdy, která by okamžitě pozvedla výkonnost jejich milovaného klubu. Nakonec se dočkali. Z Realu přišlo argentinské útočné eso Di María. Vedení United prolomilo britský rekord, když do Madridu poslalo rekordních 59,7 milionů liber.

[break]
Tři obránci, které by Mourinho měl přivést na Stamford Bridge

Arsenal - Man Utd 1:2

Vzestup Red Devils dokumentuje právě tento zápas. V úvodních 11 kolech dokázal Manchester vyhrát pouze ve čtyrech případech. Výkony Van Gaalových svěřenců nebyly ideální. Až do zápasu s Arsenalem. Zde se vše zlomilo. Od té doby se klub dokázal postupně vypracovat až na třetí pozici. Jsou United stále ve hře o titul?

Pět přestupů Wengera, které si za rámeček rozhodně nedá