Nejhlasitější stadióny v Anglii, které vytváří skvělou atmosféru

Z pravidla je předvídatelné, že nejhlasitější podpora je na stadiónech, které disponují britské velkoluby. Stamford Bridge, Old Trafford, Emirates, Anfield, Etihad a mnoho dalších, kde najdete většinou zcela vyprodáno a můžete slyšet chorálové zpěvy, které ženou domácí za výhrou. V Anglii jsou plné většinou všechny svatostánky klubů z Premier League a podpora je více než sympatická. Podívejme se na údaje z The Independent, která napoví, kde probíhala nejhlučnější atmosféra tento víkend.

Nejhlasitější stadióny v Anglii, které vytváří skvělou atmosféru
All-star výběr Chelsea: Nechybí Čech ani Lampard!

10. West Ham vs. Aston Villa


Přestože se jednalo o čtvrtou největší návštěvnost víkendové Premier League, což dokládá 34 857 fanoušků, stadiónem se rozléhal zvuk o pouhé výši 74 decibelů. Podíl na tom měla bezbranková remíza.

9. Burnley vs. Hull City


V tomto utkání se jednalo o téměř poloviční diváckou kulisu (16 998), přesto dosáhla stejné hlasitosti jako v předešlém případě. Domácí celek se svému publiku odvděčil hubenou výhrou 1:0.

8. QPR vs. Manchester City


Kdyby se hrálo na opačné straně barikády, byla by návštěvnost jistě mnohem vyšší, ale i tak je 18 005 návštěvníků účast, o které si české kluby mohou nechat zdát jen ve šlágrech na Letné. 76 decibelů dokládá sympatickou atmosféru, která domácí dohnala k dělbě bodů s aktuálním vítězem soutěže.

[break]
10 nejvýhodnějších nákupů v historii Premier League

7. Swansea vs. Arsenal


Magie stadiónu Liberty měla ničivý výsledek pro Gunners, kteří v atmosféře o síle 76 decibelů podlehli domácímu celku 1:2. 20 812 fanoušků bylo svědky triumfu svých oblíbenců.

6. Liverpool vs. Chelsea


Anfield je obvykle jedním z nejvíce atmosferickým svatostánkům v zemi. Přestože Red hostili ve šlágru kola londýnskou Chelsea a návštěvnost dosáhla 44 698 hlav, emoce na plno se neprojevili (77 decibelů). I když jak se to vezme, neboť Blues na hřišti vybojovali velmi důležitou výhru.

5. West Brom vs. Newcastle


Téměř poloviční návštěvnost oproti šlágru, přesto o decibel vyš podpora. O to podivnější, když domácí přihlíželi porážce 0:2. Hold nejspíše poukázání, že fandit se má i v době temna.

[break]
9 hráčů, kteří v Arsenalu nedokázali naplnit velký potenciál

4. Tottenham vs. Stoke


Přestože fanoušci Spurs nejsou spokojeni s výsledky svého klubu, který se krčí na dvanáctém místě tabulky, dorazilo jich celkem služný počet. 78 decibelů od 35699 návštěvníků však nebylo zcela jistě radostných, nýbrž opět zklamaných, neboť „kohouti“ opět padli.

3. Sunderland vs. Everton


Na Stadium of Light začal hluk stoupat od první minuty, přestože chybělo pět tisíc hlav, aby byla kapacita 48 707 nakrmena. Přestože první poločas se fanoušci změny skóre nedočkali, ve druhé půli padla branka na obou stranách, tak byli za hlasitosti 78 decibelů svědky dělby bodů.

2. Southampton vs. Leicester


Na St. Mary´s Stadium je v novém ročníku Premier League neustále téměř plno, neboť Southampton překvapivě okupuje druhou pozici v tabulce a má zajímavý náskok na třetí Manchester City. I v posledním zápase si domácí hnáni svými fans poradili s Leicesterem. 31 297 návštěvníků vytvořilo kulisu o síle 78 decibelů.

1. Manchester United vs. Crystal Palace


75 325 hlav na slavném stadiónu Old Trafford vytvářelo opět skvělou kulisu, kterou hnaly „Rudé ďábly“ v boji o tři body, kterých zatím svěřenci Van Gaala příliš nezískali. 84 decibelů ale nepochází jen z řad fanoušků United, neboť příznivci Palace i v početní nevýhodě o sobě dávali velmi hlasitě vědět.

TOP 10 světových hvězd, jež si v Chelsea zruinovaly kariéru