Mráz zrušil tři duely Premier League

Tři duely 19. kola Premier League Bolton Wanderers - Middlesbrough, Blackburn Rovers - Sunderland a Newcastle - Charlton byly ve středu odloženy kvůli nepřízni počasí. Zmrzlý povrch na třech stadionech neumožnil regulérní měření sil.

Mráz zrušil tři duely Premier League
Zápas v Boltonu nebylo možné odehrát pro poruchu vyhřívacího systému pod trávníkem místního stadionu. Povrch na Reebok Stadium zmrzl a hřiště je v bídném stavu. Také na hřišti Blackburnu v Ewood Parku si zařádil mráz a hrací plocha byla shledána neregulérní.

Ze stejného důvodu bylo přeloženo i utkání Newcastle - Charlton a duel druhé ligy mezi Plymouthem Argyle a Prestonem.

Přesto se ve středu odehraje dalších sedm duelů. Hráči přitom vyběhnou na trávník po pouhých dvou dnech. Osmnácté vánoční kolo se hrálo 26. prosince. Arsenal dnes přivítá doma Portsmouth, West Bromwich hostí Tottenham. Chelsea zajíždí na hřiště Manchesteru City, který je jediným týmem, který v minulé sezóně dokázal doma Blues porazit. Liverpool si chce udržet dlouhou sérii neporazitelnosti - soupeřem mu bude domácí Everton. West Ham hostí nováčka z Wiganu a po skalpu druhého týmu Manchesteru United touží v tabulce až předposlední Jarošíkův Birmingham. Devatenácté kolo nabídne od 20:45 ještě duel Fulham - Aston Villa.

V Manchesteru skončila rekordní série záložníka londýnské Chelsea Franka Lamparda, který od 13. října 2001 nastoupil ke 164 zápasům nejvyšší soutěže za sebou. Tentokrát po více než čtyřech letech musel utkání s Manchesterem City vynechat, protože dostal chřipku. Místo něj se v základní sestavě s Petrem Čechem v brance objevil Eidur Gudjohnsen.

[ 28.12.2005 - eFotbal/Reuters. Foto: MARSfoto ]