Gerrard kritizoval fanoušky, vypískali Owena

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard kritizoval fanoušky Reds za to, jak reagovali na bývalého kanonýra klubu Michaela Owena, který se na Anfield vrátil po roce se svým novým týmem Newcastlem na pondělní zápas 18. kola Premier League.

Gerrard kritizoval fanoušky, vypískali Owena
Mnozí fanoušci pískali, když hlasatel před zápasem, který domácí vyhráli 2:0, oznámil Owenovo jméno. "Jsem zklamaný," řekl STEVEN GERRARD. "Měl by tu být za legendu po všech těch gólech, které za nás v minulosti nastřílel. Přijetí bylo různé - nemyslím, že by ho všichni vypískali, on by si ale zasloužil standing ovation."

Liverpoolští dobře vědí o kvalitách reprezentačního útočníka - a tak byli hrdí, že ho dokázali uhlídat. "Odvedli jsme vzadu dobrý kus práce. Sami Hyypiä a Jamie Carragher byli excelentní a nepustili Shearera ani Owena do žádné šance," řekl kouč Liverpoolu Rafael Benítez. "Pohlídali jsme si jejich útočníky, znemožnili jsme jim tvořit hru uprostřed hřiště a pokud balón nedostanete dopředu, je těžké skórovat." O Owenovi však řekl, že je skvělý.

Owen si zahrál první zápas na Anfield Road od doby, kdy z Reds v srpnu 2004 odešel do Realu Madrid. Šestadvacetiletý útočník doufal, že se do Liverpoolu letos v létě vrátí, ale Newcastle nakonec za jeho služby zaplatil 17 milionů liber a tak hráč posílil soupeře. Owen přitom doufal v lepší přijetí na Anfield Road.

Liverpool je po domácí výhře v tabulce třetí se šestibodovým mankem na Manchester United - má však dvě utkání k dobru, Owenův Newcastle je přesně v polovině ligové tabulky na desátém místě a ve středu narazí doma na Charlton. Everton, který v minulém kole vyprášila Barošova Aston Villa, hostí Liverpool.

[ 27.12.2005 - eFotbal/bbc.co.uk Foto: MARSfoto ]