Jednadvacítka se nevzdává nadějí na obrat

S touhou po předvedení senzačního obratu vstoupí čeští fotbaloví reprezentanti do jednadvaceti let do odvetného utkání baráže o postup na evropský šampionát na německé půdě. "Lvíčata" jsou po pátečním duelu a prohře 0:2 v Uherském Hradišti zatlačena do kouta, přesto i před druhým zápasem se dál drží zbytků svých nadějí.

Jednadvacítka se nevzdává nadějí na obrat
Tým kouče Ladislava Škorpila musí v úterý v Leverkusenu vyhrát minimálně o dvě branky, jinak bude jednadvacítka podruhé za sebou na závěrečném turnaji mezi elitní osmičkou chybět. Před duelem v BayAreně proto už český tým kdekdo odepisuje, což mladé reprezentanty zdravě vybudilo.

"Výchozí pozice samozřejmě není příznivá, ale stejně jako v pohárových zápasech jsme i tady pořád jenom v poločase. Nejsme v depresi, protože v prvním zápase jsme jasně viděli, že se s Německem dá hrát. Toho se chceme držet," řekl trenér LADISLAV ŠKORPIL, který kvůli druhé žluté kartě bude postrádat stopera Martina Latku.

Bez ohledu na průběžný stav se Češi chtějí držet i v odvetě podobné taktiky, s níž vyrukovali do prvního zápasu. V něm sice herně dominovali, ale díky bídné koncovce jim zbyly jen oči pro pláč.

Filip Trojan: V odvetě se chceme pokusit o takový menší zázrak

"Němce jsme jasně přehrávali, ale bohužel jsme nezvládli klíčové souboje před jejich a naší brankou. Jinak jsme sehráli asi náš nejlepší společný zápas a musíme to zopakovat. I v odvetě na ně chceme vletět a pokusit se o takový menší zázrak," uvedl záložník z Bochumi FILIP TROJAN. Podle něj bude rozhodující první půlhodina utkání. "Jestli jim dáme gól, překvapíme je a znervózníme. Oni se totiž už vidí na mistrovství, to by se jim také mohlo vymstít," připomněl Trojan. "V prvním zápase jsme měli strašnou smůlu, teď se to musí otočit v náš prospěch. Ještě se budeme prát," prohlásil jablonecký záložník LUBOŠ HUŠEK.

Čeští reprezentanti slibují ofenzivní nástup, který by chtěli korunovat i "brankou naděje", přesto dobře vědí, že domácí tým by mezery v obraně znovu mohl krutě potrestat stejně jako v Uherském Hradišti. "Už jednou nám ukázali, jak jsou efektivní. Musíme hrát v defenzivě velmi zodpovědně a soustředěně, nesmí se to zvrhnout v nějaký bezhlavý fotbal," upozornil kouč Škorpil.

Na atmosféře v týmu není znát, v jak složité situaci se momentálně nachází. Na dopoledním tréninku létaly z hloučku fotbalistů neustále vtípky, po obědě vyrazili zraněný kapitán Tomáš Sivok, jenž si odvetu nechtěl nechat ujít, společně s fyzioterapeutem Edwinem Mahrem a masérem Vladimírem Kosem do nedalekého Kolína nad Rýnem, kde v proslulém dómu zapálili svíčky, které mají přinést týmu v úterý potřebnou dávku štěstí.

Předpokládané sestavy:

Německo: Rensing - Volz, Matip, Schulz, Fatih - Lehmann, Riether - Odonkor, Kiessling, Nando - Hanke. Trenér: Eilts.

ČR: Grigar - Kaufman, R. Hubník, Klein, Kadlec - Petržela (Rilke), Hušek, Jirsák, Trojan - Svěrkoš, Fořt. Trenér: Škorpil.

[ 14.11.2005 - ČTK / eFotbal ]