Ferguson: Souboj s Chelsea si vychutnám

Trenér Manchesteru United Sir Alex Ferguson je připravený vychutnat si souboj dvou nejmocnějších celků Premier League současnosti. Jeho svěřenci, kteří vedou tabulku soutěže, se v neděli na Old Trafford střetnou s Chelsea, před níž mají momentálně náskok tří bodů. "To je naše obrovská výhoda," míní.

Ferguson: Souboj s Chelsea si vychutnám
"V předchozích dvou sezonách jsme totiž před vzájemným soubojem ztráceli na Chelsea devět, deset bodů. Letos jsme konečně před ní, a pokud vyhrajeme, budeme mít náskok šesti bodů a na ní bude, aby dotahovala. Čeká nás nádherný zápas - utkají se spolu skvělé týmy a skvělí fotbalisté," tuší Ferguson.

Ve vítězství svých kolegů věří také křídelník Manchesteru United Cristiano Ronaldo. Zatímco "Red Devils" se podle něj od minulé sezony zlepšili, "Blues" žádný pokrok nevykázali. "Chelsea je stejná jako loni," myslí si. "Nepomohl jí ani příchod Michaela Ballacka a Andreje Ševčenka. Rivalita mezi námi a Chelsea existuje, ale není tak velká jako při městském derby, nebo v utkáních s Arsenalem či Liverpoolem," dodal.

Ačkoliv je pro mnohé výsledek nedělního střetnutí titánů klíčový pro zisk titulu, výkonný ředitel Chelsea Peter Kenyon je jiného názoru. "Výsledek nebude rozhodující, i když se budeme snažit vyhrát," připomněl. "Pořád před sebou máme spoustu dalších zápasů. V současnosti disponujeme nejlepším kádrem za poslední tři roky, kdy jsem ve funkci. Ještě jsme neukázali, co v nás skutečně vězí," dodal.

Chelsea je navíc podle jeho slov připravená stát se v brzké budoucnosti na úkor Manchesteru United největším klubem světa. "Roku 2014 bychom rádi byli světovým klubem číslo jedna," prohlásil.

S rychlou odpovědí na Kenyonova slova přispěchal Cristiano Ronaldo, podle nějž Chelsea přijde o své ambice v momentě, kdy její lavičku opustí trenér José Mourinho. "Mourinho je vynikající kouč, navíc stejně jako já Portugalec, proto o něm nemohu říct křivého slova," prohlásil Ronaldo. "Rád bych viděl, co se stane, až v Chelsea skončí. Pak se jí nejspíš přestane dařit," míní.

[ 24.11.2006 - bbc.co.uk / skysports.com / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]