Berger bude do ledna hostovat ve Stoke City

Patrik Berger odchází z Aston Villy na hostování do druholigového Stoke City. O změně dresu bývalého českého reprezentanta informoval hráčův agent Pavel Paska.

Berger bude do ledna hostovat ve Stoke City
Berger podle jeho slov odchází do Stoke City především kvůli tomu, aby se rozehrál. Na podzim příliš šancí v birminghamském týmu nedostával, a tak mu současný zaměstnavatel umožní hrát v známém klubu hrajícím o soutěž níže. V současné tabulce je Stoke City na sedmém místě, o jednu příčku za pozicí, z níž se postupuje do baráže o nejvyšší soutěž.

"Patrik dostane šanci se rozehrát, bude to pro něj ideální možnost pravidelně hrát kvalitní zápasy," vysvětlil Paska hlavní záměr transakce.

Berger, kterému bylo před týdnem třiatřicet let, v tomto ročníku nasbíral pouze jeden ligový start, jinou šanci po zranění nedostal a pouze vysedával mezi náhradníky. V Premier League působí už od roku 1996, kdy přestoupil z Borussie Dortmund do Liverpoolu. Později působil také v Portsmouthu, před dvěma lety přestoupil do Aston Villy. Na kontě má už v anglické nejvyšší soutěži 209 zápasů, v nichž nastřílel 36 branek.

[ 23.11.2006 - ČTK / eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]