Gerrardovo místo je ve středu zálohy, míní Crouch

Na kterém postu se může nejlépe uplatnit Steven Gerrard, to je debata, která provází kroky liverpoolského záložníka v probíhající sezoně. Jeho spoluhráč Peter Crouch však má jasno - Gerrardovo místo je ve středu, nikoliv na pravé straně zálohy.

Gerrardovo místo je ve středu zálohy, míní Crouch
Gerrard dal v minulé ročníku z pravého křídla celkem 23 branek, přičemž loni touto dobou měl po devatenácti zápasech na kontě 10 gólů. Letos se ze středu zálohy prosadil ve dvaceti duelech jen dvakrát - poprvé v říjnovém zápase Ligy mistrů proto Bordeaux, podruhé ve středu večer, když vstřelil úvodní gól Liverpoolu v utkání s PSV Eindhoven, který "Reds" vyhráli 2:0.

Zmíněný zápas nicméně ukázal, že Gerrardovi pozice ve středu zálohy sedí. Navíc se mu do ní otevřela vrátka poté, co se zranili Mohamad Sissoko, Xabi Alonso, Mark Gonzalez a Jermain Pennant.

Crouch věří, že Gerrard je týmu navzdory gólové impotenci prospěšnější ve středu než na kraji zálohy, a proto doufá, že si pozici udrží. "Skvěle diriguje útok a když jde dopředu, je nezastavitelný," myslí si Crouch. "Na pravé straně byl často izolovaný, zatímco ve středu se zapojí do každé akce," míní útočník "Reds".

Gerrard zaznamenal poslední gól na domácí půdě v květnovém finále FA Cupu proti West Hamu. "Steven je vynikající hráč a je jen otázkou času, kdy se začne znovu prosazovat," domnívá se Crouch.

Zda se Liverpool posune v tabulce na lepší než stávající desáté místo, bude v této sezoně pravděpodobně více než kdy jindy záviset na Gerrardových výkonech v záloze. Alonso a Pennant totiž nenastoupí o víkendu v ligovém zápase s Manchesterem City a Gonzalez bude mimo hru přibližně tři týdny.

Pokud se Gerrard ve středu zálohy chytí, může podle Crouche absentující hráče nahradit. Nakonec ale bude záležet na trenérovi Rafaelu Benítezovi, zda mu dá šanci.

[ 23.11.2006 - Reuters / eFotbal.cz ]