Vymění Aston Villa Baroše za Defoea?

Aston Villa se podle britského listu Daily Mirror chystá v lednu nabídnout sedm milionů liber (téměř 290 milionů korun) za útočníka Jermaina Defoea, což by znamenalo další signál, že birminghamský klub už nepočítá s českým fotbalistou Milanem Barošem.

Vymění Aston Villa Baroše za Defoea?
Anglický reprezentant Defoe je oblíbencem trenéra Aston Villy Martina O'Neilla, po jehož letním příchodu Baroš nejprve nehrál kvůli zranění, ale v poslední době nedostává šanci, přestože je zdravý.

Čtyřiadvacetiletý Defoe je v podobné situaci v Tottenhamu, kde kouč Martin Jol sází spíš na Robbieho Keanea, Dimitara Berbatova a Mida. Už v létě se prý londýnskému celku ozvalo několik zájemců o jeho služby, ale vedení Spurs jej odmítlo prodat.

Aston Villa nečekaně dobře rozjela sezonu, v tabulce je pátá a začíná pomýšlet na postup do evropských pohárů. Proto hodlá O'Neill v zimě posilovat kádr. Podle dřívějších zpráv by stál také o útočníka Alana Smithe z Manchesteru United.

Baroš se trefil za rezervu, trenér Aston Villy ho chválil

V nedělním ligovém duelu Aston Villy se Baroš neobjevil, ale zahrál si alespoň za rezervní výběr, za který vstřelil v pondělí jeden ze dvou gólů v zápase proti B-týmu Tottenhamu. A možná, že mu jeho výkon přinese opět lepší fotbalové časy. O'Neill Baroše pochválil a naznačil, že by mu mohl dát šanci v dalších zápasech.

"Dal gól, zahrál dobře. Snažil se dostat k balonu, udělat kličku, sprintoval s míčem. Vedl si dobře," ocenil po dlouhé době Barošův výkon O'Neill. Bývalý trenér Celtiku přitom před nedávnem českého reprezentačního útočníka kritizoval za příliš pomalý návrat do formy po zranění.

Teď však svůj ostrý tón na adresu Baroše zmírnil. "Jednoznačně mi to dalo podnět k přemýšlení. Ačkoliv nemáme důvod k velkým zásahům do sestavy, musíme ji trochu pozměnit kvůli zraněním a trestům," řekl trenér Aston Villy.

Zdá se, že Barošovi stejně prospěla reprezentační pauza, v níž se střelecky prosadil v přípravném duelu proti Dánům. "Jeho probuzení je velice slibné, ale ode dneška do soboty se může stát v týmu cokoliv. Budeme se muset dohodnout na tréninku a podobných věcech," uvedl O'Neill.

[ 23.11.2006 - ČTK / eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]