Anglický Torquay povede Luboš Kubík

Klub Torquay United, který hraje čtvrtou anglickou ligu, se prý chystá angažovat jako trenéra bývalého českého reprezentanta Luboše Kubíka. Přestože Kubík odmítl zprávu blíže komentovat, portálu eFotbal.cz ji potvrdil dobře informovaný zdroj.

Anglický Torquay povede Luboš Kubík
Informaci o angažování nového trenéra oznámil předseda klubu Chris Roberts ve čtvrtek dopoledne, jméno vyhlédnutého kouče však neprozradil. Uvedl pouze, že jde o českého internacionála, který si zahrál na mistrovství světa a má na kontě mnoho zápasů za národní tým.

"Nechci o něm příliš mluvit, ale doufám, že všechno klapne a v pondělí bude jmenován naším novým trenérem," citovala BBC Robertse. Současný kouč týmu z jihu Anglie Ian Atkins by se měl přesunout na pozici sportovního ředitele. Osmatřicetiletý Roberts má vlastní zkušenost s českým fotbalem, neboť podle českého deníku Sport v roce 1985 hrával ve Viktorii Žižkov za rezervní mužstvo. V minulosti pracoval jako poradce pro FIFA a UEFA. Letos v říjnu se stal majitelem Torquay United, klubu s více než stoletou tradicí, a nyní se snaží pozvednout jeho renomé.

V minulých dnech na sebe i tým upozornil prohlášením, že bude trestat hráče, kteří budou filmovat nebo simulovat. Při třetím prohřešku hodlá fotbalisty propustit či přesunout na přestupní listinu. Úkol odnaučit hráče těmto nešvarům chce Roberts nyní svěřit českému trenérovi, kterým je podle našich informací bývalý slávista a reprezentant Luboš Kubík.

[ 23.11.2006 - eFotbal.cz / ČTK | Foto: MARSfoto ]