Dejte nám čas, prosí trenér Liverpoolu

Kdeže loňské sněhy jsou, mohou si stýskat v Liverpoolu. Tým, který roku 2005 vyhrál Ligu mistrů a loni skončil v Premier League třetí, se letos trápí na jedenáctém místě a jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Manchester United. Tomu tým Rafaela Beníteze v neděli podlehl na Old Trafford v ostře sledovaném zápase 0:2.

Dejte nám čas, prosí trenér Liverpoolu
Trenér Reds se proto jal svůj tým obhajovat proti kritice, která se na něj v uplynulých týdnech snesla. "Když jsme před dvěma lety podlehli v Anglickém poháru Burnley, pro některé lidi to znamenalo téměř konec světa. A my potom vyhráli Ligu mistrů," připomněl Benítez. "Loni jsme v Ligovém poháru nestačili na Crystal Palace, a potom jsme triumfovali v Anglickém poháru a zahráli si finále Interkontinentálního poháru," dodal.

Benítez se domnívá, že je příliš brzy na to, aby se nad Liverpoolem vynášel konkrétní ortel. "Loni v říjnu jsme na vedoucí Chelsea ztráceli 24 bodů a nakonec jsme jich vybojovali 82, což byl klubový rekord," vybavuje si trenér. "Je teprve říjen, tedy příliš brzy na to, abychom naše výkony nějak komplexněji hodnotili. Víme jen, že se musíme zlepšit," doplnil Benítez.

Trenér Liverpoolských rovněž dodal, že vítězství v letošním Ligovém poháru není jeho prioritou. "Chceme vyhrát každý zápas, ale ruku na srdce, Ligový pohár není tím nejdůležitějším v této sezoně," uvedl Benítez. "Vím, že bych měl poslat na trávník co nejsilnější sestavu, ale prostě to nejde. Jak můžete hrát s jedním týmem v tolika soutěžích? V Ligovém poháru samozřejmě postavíme silný tým, ale třeba Steven Gerrard nebo Xabi Alonso potřebují odpočívat," uzavřel.

Reds čeká ve třetím kole Ligového poháru Reading. Zápas začíná dnes ve 21:00.

[ 25.10.2006 - Reuters / eFotbal.cz ]