West Ham v Ligovém poháru šokoval třetiligový tým

Trápící se West Ham United, který začal velmi špatně letošní sezonu anglické Premier League, se dnes dočkal další potupy. Ve třetím kole Ligového poháru jej po výhře 2:1 vyřadil na domácím trávníku třetiligový Chesterfield.

Mužstvo z východního Londýna, které je v tabulce Premier League předposlední, v úterý prohrálo poosmé v řadě. Rozhodující branku vstřelil v 87. minutě domácí Caleb Folan. West Ham se přitom dostal do vedení už ve 4. minutě, jenže v 57. minutě vyrovnával Colin Larkin a hosté nedokázali udržet ani remízu.

Do dalšího kola bez potíží prošel Arsenal, který si poradil s exligovým West Bromwichem na jeho hřišti a vyhrál 2:0. Tomáše Rosického trenér Arsene Wenger šetřil. Sheffield United vypadl s Birminghamem. O postupu Aston Villy přes Leicester rozhodl až ve 119. minutě Agbonlahor, v řádné hrací době skončilo utkání remízou 2:2. Milan Baroš nastoupil v základní sestavě birminghamského týmu, v 66. minutě byl střídán.

Výsledky - League Cup (3. kolo):

Chesterfield - West Ham 2:1 (0:1), Leeds - Southend 1:3 (1:2), Notts County - Southampton 2:0 (2:0), Sheffield United - Birmingham 2:4 (1:1), Watford - Hull City 2:1 (1:0), West Bromwich - Arsenal 0:2 (0:1), Everton - Luton 4:0 (2:0), Leicester - Aston Villa 2:3 po prodl. (2:2, 1:2).