Zraněný Čech už byl propuštěn z nemocnice

Zraněný reprezentační brankář Petr Čech byl v úterý propuštěn z nemocnice do domácího léčení. V příštím týdnu by se měl gólman londýnské Chelsea zapojit po operaci zlomené lebeční kosti do lehkého tréninku. Uvedl to David Trávníček z agentury Sport Invest.

Zraněný Čech už byl propuštěn z nemocnice
Čechův zdravotní stav se údajně každým dnem zlepšuje, v následujících dnech bude čtyřiadvacetiletý reprezentační brankář pokračovat v rehabilitaci.

"Podle standardních medicínských postupů je běžná doba k plnému uzdravení fraktury lebky tři měsíce. To je také čas, který bude podle všech předpokladů nutný k tomu, aby se Petr Čech mohl vrátit do plného tréninkového procesu," uvedl Trávníček v tiskové zprávě.

Také trenér Chelsea José Mourinho po setkání s Čechem v minulých dnech potvrdil, že bude svou jedničku mezi tyčemi po operaci postrádat několik měsíců. "Petr, jak ho známe, je stoprocentní profesionál a jistě udělá maximum pro svůj návrat na trávník," řekl Čechův agent Pavel Zíka.

Čech se zranil 14. října v ligovém duelu s Readingem po střetu s kolenem protihráče Stephena Hunta. Operován byl na specializované klinice v Oxfordu, ve čtvrtek pak byl převezen do jiné nemocnice blíže ke svému londýnskému domovu.

Jeho italský náhradník Carlo Cudicini, který se zranil v témže zápasu, by se mohl mezi tyče vrátit už ve středečním utkání Ligového poháru proti Blackburnu. Původně se počítalo až s jeho sobotním startem proti Sheffieldu United, zatím měla v brance pokračovat portugalská trojka londýnského mužstva Henrique Hilário.

[ 24.10.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: MARSfoto ]