Magnússon chce koupit West Ham

Předseda Islandské fotbalové asociace Eggert Magnússon chce koupit anglický klub West Ham United. Podle britského deníku Times je člen výkonného výboru UEFA ochoten do londýnského celku investovat 40 milionů liber (asi 1,6 miliardy korun) z vlastní kapsy. Za prvoligový tým nabízí úspěšný podnikatel celkem 75 milionů liber (přes tři miliardy korun).

Magnússon informace listu potvrdil, ale zdůraznil, že jednání o převzetí klubu jsou na samém začátku. "Projevili jsme zájem, ale ještě před sebou máme kus cesty," řekl.

Bývalý tým českého obránce Tomáše Řepky v uplynulé sezoně postoupil do finále Anglického poháru, ale od začátku nového ročníku v lize jen jednou vyhrál. Londýnskému klubu zatím nepomohli ani argentinští reprezentanti Carlos Tevez a Javier Mascherano, kteří přišli krátce před uzávěrkou přestupů.

Magnússon považuje West Ham za dobrou investici. "Je to skvělý klub s dobrou historií a dobrou pověstí. Mají výborného trenéra i hráče, mohou se opřít o fantastickou podporu fanoušků," uvedl.

[ 11. 10. 2006 - ČTK, eFotbal.cz ]