Petr Čech: Už to nemáme ve své moci

Hráči londýnské Chelsea ve čtvrtek večer opět v boji o titul v anglické lize ztratili, když v derby na půdě Tottenhamu remizovali 1:1. Český brankář hostů Petr Čech přiznal, že ztráta jeho týmu na vedoucí kluby z Manchesteru už je značná.

Petr Čech: Už to nemáme ve své moci
Vedoucí Manchester City už má na čtvrtou Chelsea v aktuální tabulce jedenáctibodový náskok. "Oba Manchestery získaly další dva body k dobru, ale pro nás se v podstatě nic nemění. Oni jsou ve výhodě, my už to nemáme ve své moci. Nezbývá nám než vyhrávat a doufat, že soupeři něco poztrácejí," řekl Čech, který už chytal bez ochranné masky na zlomený nos. S tou musel do branky poprvé v úvodním barážovém utkání reprezentace s Černou Horou 11. listopadu.

Čtvrteční derby nakonec mohly vyhrát oba týmy, byl to oboustranně ofenzivní fotbal. "Měli jsme dost šancí, abychom vítězství strhli na svou stranu. Ale to i soupeř," uvedl Čech, který se blýskl hlavně při střele Sandra v závěru zápasu, kterou ještě tečoval Meireles. "Sotva jsem na míč dosáhl. Dobíhala tam spousta hráčů, musel jsem ho vyrazit pryč," popsal. A v nastaveném čase spolu s kapitánem Terrym zabránili jistému gólu. "Já jsem to trošku vyrazil a Terry stihl ve skluzu míč odkopnout," dodal Čech.