První porážku Citizens v sezóně viděl Stamford Bridge

Manchester City si po vyřazení z Ligy mistrů chuť příliš nespravil a na stadionu londýnské Chelsea prohrál 2:1. Jednalo se o jeho první ligovou prohru v letošní sezóně.

Svěřenci Roberta Manciniho přitom začali skvěle, už ve druhé minutě hry si za obranu soupeře zaběhl útočník Mario Balotelli, obešel i brankáře Petra Čecha a pohodlně skóroval. Lví podíl na brance má i Sergio Agüero, který skvělým pasem Balotelliho do šance vyslal.

Rychle inkasovaná branka domácí Chelsea lehce opařila, ale postupem času se hra začala vyrovnávat a diváci na Stamford Bridge mohli vidět nelítostný souboj o každý centimetr hřiště. Šance však nepřicházely, za zmínku stojí jen pokus Didiera Drogby, který Joe Hart vytlačil na roh.

Vyrovnávací gól přišel po půlhodině hry. Daniel Sturridge se na pravé straně hřiště výborně uvolnil a nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Raúla Meirelese, který nabízenou šanci neodmítnul. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Úvod druhé půle patřil Chelsea, ale Sturridge v dobré pozici mířil nad. Na fotbalistech Citizens byla v této fázi zápasu patrná nervozita, hlasitě si o červenou kartu svými fauly říkal Vincent Kompany, ale nakonec sudí po dvou žlutých vyloučil až Gaela Clichyho. City šli do desíti a zaměřili se na bránění nerozhodného stavu.

Domácí Blues se v početné výhodě dlouho trápili, a tak jim musel pomoci až Joleon Lescott, který v pokutovém území evidentně zahrál rukou a poskytnul tak soupeři výhodu pokutového kopu. Ten tvrdou ranou proměnil střídající Frank Lampard a zařídil svému týmu nesmírně cenné tři body.