Shearer je stále šokovaný ze smrti přítele Speeda

Bývalý kanonýr Alan Shearer se v úterý nechal slyšet, že je stále šokovaný ze smrti blízkého přítele Garryho Speeda, jenž byl trenérem Walesu, ale v neděli spáchal sebevraždu.

Shearer je stále šokovaný ze smrti přítele Speeda
Shearer a Speed spolu hráli za Newcastle United a byli blízcí přátelé. Oba muži byli v sobotu večer hosty ve studiu televize BBC během pořadu Football Focus a dokonce spolu hovořili o společné dovolené na příští rok.

"Když jsem se s ním bavil, byl šťastný, žertoval. Vzájemně jsme se dobírali, bylo to úplně stejné jako v minulosti. Smáli jsme se tomu, jak chodíme hrát golf, řešili jsme i tu dovolenou s rodinami v Portugalsku," uvedl Sherarer.

Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že by si Speed mohl sáhnout na život. Oba muži měli na konci tohoto týdne absolvovat několik charitativních akcí, víkend pak měli strávit s manželkami doma u Alana Shearera.

"Asi v půl druhé jsme odcházeli ze studia. Já jsem jel na zápas Manchesteru United s Newcastlem. Normálně jsme si podali ruku a rozloučili se slovy, že se uvidíme o víkendu. Bohužel, už se to nestane. Je to neuvěřitelné. Z celé situace jsem v šoku. Pořád čteme takovéhle věci v novinách, ale jejich podstatu si uvědomíte, až se to stane nějakému vašemu blízkému příteli," dodal smutně Shearer.

Garyho Speeda našli příslušníci policie v neděli ráno oběšeného v garáži ve své rezidenci ve městě Huntington.