Chelsea polil živou vodou Španěl Mata

[tag]ZPĚTNÉ ZRCÁTKO ZA 13. KOLEM[/tag] Souhrn nejdůležitějších událostí, zajímavostí, postřehů a názorů z 13. kola anglické nejvyšší soutěže, ve kterém dokázala ze špičky tabulky zvítězit pouze londýnská Chelsea

Chelsea polil živou vodou Španěl Mata

O čem se mluví: Ferguson kritizoval pomezního sudího


Manchester United ztratil dva body po domácí remíze s Newcastlem a kouč Alex Ferguson toto klopýtnutí dává za vinu Johnu Flynnovi, pomeznímu sudímu, který špatně poradil hlavnímu rozhodčímu Miku Jonesovi ohledně pokutového kopu ve prospěch „strak“.

„Hlavní rozhodčí, který byl celému incidentu blíže, nejprve signalizoval zahrávání rohového kopu. Je to opravdu komické. Myslím, že vyjma pomezního nikdo na hřišti nevěřil tomu, že se jedná o penaltový zákrok,“ prohlásil rozčilený Ferguson, který pomezní rozhodčí obecně nemá v lásce. V nedávném domácím utkání se Sunderlandem jej totiž taky málem poškodili.

„Když si na to utkání vzpomenete, tak čárový rozhodčí chtěl proti nám penaltu za ruku, kterou evidentně zahrál soupeř. Tehdy naštěstí hlavní sudí celou situaci dobře viděl a rozhodnutí asistenta nebral v potaz. K tomu stejnému mělo dojít i dnes,“ uvedl skotský kouč.

Za pravdu mu dal i jeho protějšek, Alan Pardew. „Ten zákrok obránce Manchesteru byl hodně riskantní, ale jednoznačně zasáhl míč. Viděl jsem to. Musím uznat, že kdyby se taková penalta pískla proti nám, budu taky hodně naštvaný. My však takové situace musíme využívat a já tak můžu pochválit Dembu Ba za chladnokrevné zakončení,“ prohlásil Pardew.

Skončí Bruce na lavičce Sunderlandu?


Na domácí utkání s Wiganem bude kouč Steve Bruce vzpomínat ještě hodně dlouho. Jeho Sunderland s do té doby posledním týmem tabulky ostudně prohrál a tak nebylo divu, že jej fanoušci doslova vypískali a žádali si jeho hlavu. Sám Bruce však věří, že se věci změní k lepšímu.

„Není příjemné, když máte v hledišti celou svou rodinu a její členové slyší, jak na vás fanoušci pískají. I to je však součástí hry a já od této situace nehodlám utíkat. Rozhodně to pro mě není signál k odchodu. Pokud vedení klubu uzná, že je potřeba udělat změnu, prosím, ale já osobně odcházet nechci. Naopak se s touto výzvou rád poperu,“ prohlásil Bruce po prohře 1:2.

„Navzdory tomu, co se obecně říká a píše, věřím tomu, že mám k dispozici skvělé hráče, kteří dohromady tvoří dobrý tým. Chápu, že jsou naši fanoušci naštvaní, ale podle mě jsme na správné cestě a výsledky se dostaví. Nyní potřebujeme, abychom zpětně získali důvěru vlastních příznivců,“ uvedl Bruce v naději lepších zítřků. Dočká se jich?

Ve Swansee se hrálo pro Speeda


Utkání mezi Swansea City a Aston Villou bylo výrazně ovlivněno zprávou o úmrtí Garyho Speeda, někdejšího skvělého hráče a trenéra velšské reprezentace. Oba celky chtěly v zápase předvést to nejlepší, aby památku Speeda uctily, ale minimálně po gólové stránce se jim to bohužel nepodařilo. Oba trenéři na duelu přesto našli pozitiva.

„Myslím, že jsme předvedli dobrý výkon. Moji kluci hráli pro Garyho a rozhodně se za sebe nemusí stydět. Nedařila se nám sice finální fáze, ale pohyb a práce s míčem byly z naší strany opravdu výtečné,“ prohlásil kouč domácích Brendan Rodgers.

V podobném duchu bral zápas i Alex McLeish. „Ta zpráva o Garym nás hodně vzala, snažili jsme se to ale vzít jako motivaci a říci si, že pro Speeda předvedeme co možná nejlepší výkon. Narazili jsme však na velmi silného soupeře, který hrál výborně,“ uvedl lodivod Villans.

Pašák – Juan Mata


Chelsea po výsledkové mizérii potřebovala nutně porazil Wolves a to se jí podařilo díky skvělému prvnímu poločasu, ve kterém zazářil právě španělský záložník. Nejprve posadil gólový rohový kop na hlavu Johna Terryho, následně parádní akcí po levé straně a přesným centrem připravil branku na zlatém podnose Danielu Sturridgovi, aby nakonec skvělým volejem sám skóroval.

Břídil – David Wheater


Obránce Boltonu zřejmě zradil kluzký terén a v duelu s Evertonem už ve 20. minutě hry udělal obrovskou chybu, když si při jednoduchém manévru na půlící čáře nechal utéct míč a hrozící brejk zastavil za cenu tvrdého faulu. Za ten byl okamžitě vyloučen a Bolton v deseti soupeři podlehl.

Odpověď na otazník kola


Na otázku, zda se Norwichi nebo Blackburnu poprvé v sezóně podaří udržet čisté konto, odpovídáme ne. „Kanárci“ sice doma zdolali QPR, ale jednu branku u toho inkasovali, Blackburn pak prohrál na Stoke.

Výrok kola


„Náš výkon byl dobrý, práce s míčem dobrá a pohyb bez míče také dobrý, jen ten výsledek nás zase zklamal.“ Slova trenéra Roye Hodgsona, jehož West Bromwich Albion doma podlehl Tottenhamu.

Góly: 25

Průměr na zápas: 2,5