Arsenal táhl Van Persie, Leverkusen si vyšlápl na Chelsea

Ruský Zenit Petrohrad remizoval v rámci skupiny G s kyperským týmem APOEL Nikósie 0:0 a hosté už můžou slavit postup, protože v tabulce nemůžou skončit horší než druzí. Jde o historicky první kyperský tým, který postoupil ze základní skupiny Ligy mistrů.

Zápas byl v 55. minutě na čtvrt hodiny přerušen kvůli hozené dýmovnici na hrací plochu, pak se ale utkání dohrálo. O postup ještě bude bojovat za dva týdny v přímém souboji s Petrohradem FC Porto, které vyhrálo na půdě Šachtaru Doněck 2:0.

Ve skupině E rozstřílela Valencie na domácí půdě Genk 7:0, když už v prvním poločase nastřílel hattrick Roberto Soldado. Leverkusen porazil Chelsea 2:1, když na vedoucí branku hostujícího Drogby zareagoval nejdříve na hranici ofsajdu hlavou Derdiyok a v 90. minutě otočil skóre Fridrich. O postupujících tak ještě jasno není.

Naopak ve skupině F už má jistý postup Arsenal, který porazil díky brankám Robina van Persieho Borussii Dortmund 2:1. Francouzský Olympique Marseille dlouho držel postupovou remízu 0:0 s Olympiakem Pireus, ale v 82. minutě se za hosty trefil Fetfatzidis a udržel tak řecký klub v naději.

Druhý duel skupiny H vyhrála Barcelona 3:2, jejíž vítězný gól na hřišti AC Milán vstřelil půlhodiny před koncem Xavi. Španělský celek tak postupuje z prvního místa, Milán z druhého.

Skupina E:

CF Valencie - KRC Genk 7:0 (4:0)
Branky: 13., 36. a 39. Soldado, 10. Jonas, 68. Hernandéz, 70. Aduriz, 81. Costa.
Český záložník hostů Daniel Pudil odehrál celý zápas.

Bayer Leverkusen - FC Chelsea 2:1 (0:0)
Branky: 73. Derdiyok, 90. Fridrich - 48. Drogba.

Český obránce domácích Michal Kadlec nastoupil v základní sestavě, stejně jako na druhé straně brankář Petr Čech. Kadlec dostal ve 40. minutě žlutou kartu a v 71. minutě ho nahradil Derdiyok, který vzápětí srovnal.

Aktuální tabulka:
1. Bayer Leverkusen 5 3 0 2 7:7 9
2. CF Valencie 5 2 2 1 12:4 8
3. FC Chelsea 5 2 2 1 10:4 8
4. KRC Genk 5 0 2 3 1:15 2

Skupina F:

Olympique Marseille - FC Olympiakos Pireus 0:1 (0:0)
Branka: 82. Fetfatzidis.

FC Arsenal Londýn - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Branky: 50. a 86. Van Persie - 90.+1 Kagawa.

Český záložník domácích Tomáš Rosický do utkání kvůli zranění nezasáhl.

Branky: 79. Hulk, 90. Rodriguez.

Český záložník domácích Tomáš Hübschman odehrál celý zápas.

1. APOEL Nikósie 5 2 3 0 6:4 9 - postup
2. FC Zenit Petrohrad 5 2 2 1 7:5 8
3. FC Porto 5 2 1 2 7:7 7
4. FC Šachtar Doněck 5 0 2 3 4:8 2

Skupina H

FC BATE Borisov - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 42. Bakoš. Rozhodčí: Blom - Siebert, Langkamp (všichni Nizozemsko). ŽK: Pavlov - Bystroň, Bakoš.

AC Milán - FC Barcelona 2:3 (1:2)
Branky: 20. Ibrahimovič, 54. Boateng - 14. Van Bommel vl., 31. Messi z pen., 63. Xavi.

1. FC Barcelona 5 4 1 0 16:4 13 - postup
2. AC Milán 5 2 2 1 9:6 8 - postup
3. FC VIKTORIA PLZEŇ 5 1 1 3 2:9 4
4. FC BATE Borisov 5 0 2 3 2:10 2