Jiráček: Borisov je favoritem jen díky domácí půdě

Plzeňští mají před sebou klíčový zápas v základní skupině Ligy mistrů v běloruském Minsku. Duel s BATE Borisov prý hráče ještě více nabudí a donutí podat maximální výkon.

Jiráček: Borisov je favoritem jen díky domácí půdě
„Možná je BATE trochu favoritem, ale jen díky domácímu prostředí,“ řekl plzeňský záložník Petr Jiráček, nová opora národního týmu. Plzeňané se podle svých slov nezaleknou ani totalitního režimu, ani klimatických podmínek. „Víme, jaké tam bude počasí, a také víme, o co budeme hrát. Nesmíme prohrát,“ dodal Jiráček.

Druhý reprezentant Daniel Kolář přirovnal středeční zápas k srpnovému dvojzápasu o účast v základní skupině Ligy mistrů s Kodaní. „Hrajeme o všechno, doufám, že nás to nakopne jako proti Kodani,“ věří Kolář. Podobnost s prvním zápasem proti Borisovu v Praze ale nevidí. „Bude to jiný zápas než v Edenu, kdy jsme byli všichni ještě vyjukaní. Oni jsou fyzicky velmi dobře připravení, mají zažitý nějaký herní styl a také technicky jsou na tom dobře,“ charakterizoval běloruského protivníka.

Podle Koláře se schyluje k nejdůležitějšímu zápasu plzeňských fotbalistů v letošní Lize mistrů. „V téhle chvíli to je nejdůležitější utkání, o postupu je rozhodnuto a my hrajeme o třetí místo, což se asi čekalo,“ řekl Kolář. Z plzeňského kádru je cítit velké odhodlání. „Nemůžeme si dovolit zaváhat,“ dodal Jiráček.