Sparta v Edenu rozstřílela Bohemians a na čele opět odskočila

Celek Bohemians 1905 prohrál v pondělní dohrávce 14. kola první ligy na domácí půdě v Edenu se Spartou Praha 0:4. Dvě branky lídra tabulky dal v 8. a 50. minutě devatenáctiletý záložník Ladislav Krejčí, další přidali v 74. minutě Libor Sionko a v 82. minutě Václav Kadlec.

Sparta, která byla jasným favoritem zápasu zejména vzhledem ke své bilanci na cizích hřištích, na nichž vyhrála všechna utkání, nastoupila bez stopera Zápotočného. V základní sestavě sice byl, ale při rozcvičení ho postihly žaludeční problémy a na poslední chvíli ho nahradil Brabec. Tomáš Řepka nebyl znovu ani na lavičce, což fanoušky Letenských dost podráždilo.

Velký nástup sparťanů však jejich náladu změnil. Sparta měla ve dvacetiminutovém náporu tři gólové šance. Tu první hned v 8. minutě proměnil Ladislav Krejčí. Matějovský zprava odcentroval, Kadlec na hrotu sice promáchl, ale u vzdálenější tyče číhal Krejčí a bezpečně skóroval. Gólman Bohemians 1905 Radek Sňozík potom dvakrát svůj tým podržel, když skvěle vychytal opět Krejčího a Kadlece. Poté však Sparta ubrala plyn a nechala hrát i soupeře. Zelenobílí však došli vždy jen k šestnáctce, kde míč ztratili, nebo jejich centry odvrátila obrana hostí. Nevypracovali si žádnou šanci.

Začátek druhého poločasu vyšel Spartě ještě lépe. V 50. minutě kopala roh, Hušbauer Matějovského centr prodloužil na Krejčího a devatenáctiletý záložník se opřel do míče volejem pod břevno na 0:2. Tentokrát sparťané nepolevili a skoro u všeho důležitého byl Krejčí. V 65. minutě opět zahrával roh Matějovský, ale Kadlec hlavou minul branku. V 71. minutě byl Kadlec v další šanci po narážečce Krejčího s Grajciarem. Sňozík přihrávku tečoval a Kadlec si ho už nestačil zpracovat ke střele.

V 74. minutě Sparta vedla 3:0 a bylo prakticky po zápase. Po Vidličkově autu předvedli rychlou kombinaci Jarošík, Krejčí a Grajciar a akci zakončil nádhernou střelou veterán Libor Sionko. Demoralizovaného soupeře pak dorazil v 82. minutě Václav Kadlec po obloučku Pamiče. Tým Bohemians 1905 nakonec ještě prohrál milosrdně, nevypracoval si ani jednu gólovou příležitost. Sparta dosáhla na podzim své nejvyšší výhry.