Sezona není sprint, ale maraton, hájí Arsenal Rosický

Hráči Arsenalu Londýn nezačali sezonu Premier League dobře a propadli se do dolních pater tabulky, přesto chtějí podle slov Tomáše Rosického skončit do čtvrtého místa.

Sezona není sprint, ale maraton, hájí Arsenal Rosický
Čtvrté místo je v anglické Premier League zárukou účasti v Lize mistrů, o tu by Arsenal nerad přišel, přestože každoročně přichází o své opory a dává příležitost dalším mladým hráčům. Rosický v neděli výrazně pomohl svému týmu k výhře nad Sunderlandem a poznamenal, že na odepisování Arsenalu je příliš brzy. „Start se nám nepovedl, byl pro nás a nové mužstvo příliš těžký. Sezona není sprint, ale maraton,“ připodobnil. „Je velmi těžké vyhrát v Premier League každý zápas, ale nemyslím si, že by čtvrté místo nebylo v našich silách. Arsenal je skvělý klub a měl by být mezi prvními čtyřmi za všech okolností,“ přidává.

Podle Rosického už dochází k pozitivnímu posunu ve formě Arsenalu. „Musíme se od něčeho odrazit a na domácím hřišti už máme solidní výsledky. V Premier League je všechno postaveno na výsledcích na domácí půdě a na tom už pracujeme,“ těší českého reprezentačního kapitána. „Máme v sestavě pět nových hráčů a pomalu se začínáme sehrávat. Bude to lepší a lepší,“ doplnil.

Před středečním zápasem Ligy mistrů v Marseille se Rosický pozastavil nad cílem vyhrát základní skupinu F. „Loni jsme skončili v základní skupině na druhém místě a v osmifinále pak narazili na Barcelonu. V posledních třech zápasech skupiny jsme tehdy zklamali. To se nám teď nesmí stát. Marseille a Dortmund musíme nechat za sebou,“ dodává Rosický.