Dukla se v pražském derby rozešla smírně s Bohemkou

Hráči Bohemians 1905 remizovali v nedělním utkání 10. kola Gambrinus ligy doma v derby s Duklou Praha 0:0. Rivalové z metropole nevyužili v bojovném zápase několik slibných šancí a rozdělili si body.

Kompletní ligová tabulka

Oba týmy od úvodních minut především pozorně bránily. Náznaky šancí měli spíše hosté, ale žádná z jejich pohledných akcí nebyla dotažena alespoň k přímému ohrožení branky. První střelu alespoň nad si tak připsali Bohemians, když centr Budinského prodloužil na horní síť hlavou Kraják. V 17. minutě vystřelil konečně i na branku na druhé straně Pázler, ale z úhlu po přistrčení Hanouska brankáře Sňozíka nepřekonal.

Pozornost si po dvaceti minutách zasloužili příznivci Bohemians, kteří sborově povstali a vytrvalým potleskem vyjádřili podporu bývalému řediteli klubu Lukáši Přibylovi a současnému předsedovi dozorčí rady Petru Svobodovi, kteří dostali v září tříletý trest vězení se zkušební dobou čtyři roky za poškození věřitele a porušení povinnosti v insolvenčním řízení a nyní je čeká odvolací proces. Pak už se ale zase publikum soustředilo na hru. Berger se chytře uvolnil v pokutovém území domácích, ale technickou střelou Sňozíka nepřekvapil. Na druhé straně protáhl Radu křížnou ranou Bartek.

Velmi slibnou šanci měla po půlhodině hry Dukla. Malý vysunul krásnou přihrávkou za obranu Markoviče, ten se sice efektně uvolnil, ovšem jeho pokus obstřelit Sňozíka nevyšel. Ještě větší příležitost měli o pár minut později domácí. Kraják předložil zpětnou přihrávku Michálkovi, který ze třinácti metrů Radu nepřekonal.

Po přestávce se jako první ukázali Bohemians. Přímý volný kop Jindřiška ale putoval jen těsně vedle pravé Radovy tyče. O minutu později se až do gólové šance prokličkoval na druhé straně Berger, ale z úhlu tísněn Sňozíka nepřelstil a stejný hráč vzápětí zase nedokázal na malém vápně úspěšně zakončit po přistrčení Hanouska. Pak převzali iniciativu spíše domácí. Táhlou ránu Borka gólman Rada ale kryl a Budinského dělovka mířila nad branku jen na sedačky prázdné tribuny. Rozhodnout mohla chvilku před koncem Dukla, ale táhlá křížná střela Hanouska prolétla těsně vedle šibenice. Zápas tak skončil bez branek.

Kompletní statistiky duelu Bohemians - Dukla Praha

Sigma Olomouc tentokrát nechala jen na lavičce náhradníků svého nejlepšího střelce Marka Heinze i dříče Adama Varadiho, který se před reprezentační přestávkou rozstřílel. Přednost vepředu dostali Tomáš Přikryl a Jan Schulmeister. Mladá Boleslav zase přijela poprvé bez záložníka Lukáše Opiely, který se na podzim dostal do skvělé formy, ale po zákroku teplického Matuly má zlomenou holenní kost.

Pro Sigmu není Mladá Boleslav právě oblíbeným soupeřem a potvrzovalo se to i tentokrát. Od začátku se hrál bojovný fotbal se spoustou osobních soubojů. Po jednom z centrů ze strany se pak Sigma ve 22. minutě dostala do vedení. Přikryl sklepl hlavou před šestnáctkou Petrovi a ten trefil levačkou halfvolejem k levé tyči, kam brankář Miller nestačil doskočit. Jenže za devět minut bylo srovnáno. Kulič kopal rohový kop a bosenský záložník Ščuk byl na hranici malého vápna úplně sám a pohodlně poslal míč hlavou do sítě.

Po přestávce pokračoval podobný obrázek, navíc šel do hry Heinz a by hned nebezpečný. Ovšem velkou příležitost měl na druhé straně unikající Štohanzl. Domácí brankář Zlámal byl však u míče trochu dříve, situaci zachránil, ale inkasoval od Štohanzla kopanec do obličeje. V poslední čtvrthodině zaujala tvrdá střela čerstvého Varadiho, ale brankář hostů Miller také svůj tým podržel a zápas tak skončil remízou.