Fergusona rozčílil přísně nařízený přímý kop

Šlágr 8. kola Premier League mezi Liverpoolem a Manchesterem United je již minulostí, oba celky se rozešly smírně po remíze 1:1. Zatímco domácí trenér Kenny Dalglish byl se zápasem spokojený, Sir Alex Ferguson po utkání kritizoval simulujícího Luise Suáreze.

Fergusona rozčílil přísně nařízený přímý kop
Devětašedesátiletému skotskému kouči se nelíbilo to, že sudí André Marriner v 68. minutě odpískal faul Ria Ferdinanda na pronikajícího Charlieho Adama, i když opakované záběry prokázaly, že pokud vůbec došlo k nějakému kontaktu, byl zcela minimální. Z následného přímého kopu pak Steven Gerrard vstřelil branku.

„Chápu, že rozhodčí jsou pod neustálým tlakem, ale když se na tu situaci podíváte, zjistíte, že ten kontakt byl velmi jemný. Například Suárez se však kácí k zemi velmi často a tak je pro sudího těžké odhadnout, zda byl nebo nebyl faulován,“ obvinil Ferguson uruguayského útočníka Suáreze z filmování, ačkoliv inkriminovaná situace se týkala skotského záložníka Adama.

Zkušený trenér dále vysvětlil, proč do základní sestavy nepostavil Wayna Rooneyho. „Má v nohách těžký reprezentační týden, byl vyloučen a hrozí mu, že přijde o celý evropský šampionát. Nechtěl jsem stavět hráče, který psychicky není úplně v pohodě. Na hřišti potřebuji jen zcela koncentrované a připravené fotbalisty,“ prohlásil Ferguson.

Zda je se získaným bodem spokojený, pak okomentoval takto. „Už jsme hráli s většinou těžkých soupeřů, ale teprve na konci sezóny zjistíme, zda je bod z Anfield Road ziskem nebo ztrátou,“ zakončil Ferguson.

Jeho protějšek Dalglish byl s předvedenou hrou svých svěřenců spokojený, ocenil zejména snahu Reds o vstřelení vítězné branky. „Je krásné sledovat, když vaši hráči sedí v kabině a jsou smutní, že jen remizovali s Manchesterem United. Jejich snaha o vstřelení gólu poté, co soupeř vyrovnal, byla obdivuhodná. Na celém zápase mě mrzí jen to, že jsme nezískali všechny tři body,“ uvedl Dalglish.

Šedesátiletý kouč měl vyjma předvedeného výkonu radost z toho, jakým způsobem se na trávníku prezentoval kapitán Gerrard. „Už jen to, že Steven běhá na hřišti, nám nesmírně pomáhá. Potěšilo mě, že svůj první start okořenil gólem,“ pokračoval Dalglish a na závěr pak gentlemansky pochválil i Davida de Geu, brankáře soupeře. „Slyšel jsem nějaké ohlasy, že De Gea nechytá dobře. Dnes proti nám rozhodně chytal skvěle a připsal si několik výjimečných zákroků,“ zakončil Dalglish.