Hernándezův zabijácký instinkt zachránil United bod

Derby zápas mezi Liverpoolem a Manchesterem United skončil remízou 1:1. Domácí se dostali do vedení gólem Stevena Gerrarda z přímého kopu, za hosty srovnal střídající Javier Hernández. V závěru ještě tlačil Liverpool, ale vítězného gólu se nedočkal.

Do prestižního zápasu na hřišti Liverpoolu nepostavil manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson Wayna Rooneyho. Podle Fergusona byl Rooney více než zklamaný z třízápasového trestu, který mu udělila UEFA za červenou kartu v posledním kvalifikačním utkání s Černou Horou. Na lavičce nechal legendární trenér i Hernándeze a Naniho

United prohráli poslední tři zápasy na Anfield Road, proto možná zvolil Ferguson defenzivnější sestavu. Do středu pole postavil Phila Jonese, který obvykle hraje ve středu obrany. Zápas v první půli moc krásy nepobral, i tak bylo k vidění několik gólových příležitostí. Jednu z nich měl právě Jones, když si na vzdálenější tyči naskočil na centr Patrice Evry, ale jeho pokus byl příliš slabý a navíc nepřesný.

Za domácí nastoupil poprvé od začátku v této sezóně Steven Gerrard a jeho přítomnost na hřišti byla znát. Největší šanci úvodního dějství měl uruguayský útočník domácích Luis Suarez. Střela Charlieho Adama byla ve 33. minutě tečována a míč se odrazil k nohám Suareze. Ten se nejdřív šikovně zbavil Jonny Evanse, ale ve skórování mu zabránil pohotový David de Gea.

Po přestávce byli opět nebezpečnější domácí, hosté se v poměrně improvizované sestavě soustředili spíše na pozorné bránění. Největší nebezpečí pro hosty znamenal pohyblivý Suarez, s jeho dovednostmi a fotbalovým uměním měla problém celá obrana United. V 68. minutě se domácí konečně dočkali. Po faulu Rio Ferdinanda na Adama si míč v nebezpečné vzdálenosti od branky postavil Gerrard a z osmnácti metrů ho poslal do sítě. Velkou roli sehrála zeď United, konkrétně Ryan Giggs, která se zbytečně rozestoupila a výrazně tak liverpoolskému kapitánovi jeho roli usnadnila.

Ferguson poslal na hřiště již předtím připravené Naniho a Rooneyho, o chvíli později i Hernándeze. Toto střídání se ukázalo být skvělým tahem a mladý mexický útočník opět prokázal svůj střelecký instinkt. V 81. minutě posunul do vápna roh Danny Welbeck a zblízka dopravil míč do sítě Hernández. Jen chvíli nato mohli hosté děkovat De Geovi, který skvěle zachránil proti osamocenému Dirku Kuytovi.

Liverpool se v závěrečných minutách snažil ukořistit tři body a tlačil, seč mu síly stačily, ale ani Jordan Henderson ani Martin Škrtel nezakončili dobře.

Liverpool – Manchester United 1:1 (0:0)
Branky: Gerrard (68.) – Hernández (81.)