Tévez je v maléru, hrozí mu pokuta ve výši 1,5 milion liber

Argentinský útočník Manchesteru City Carlos Tévez bude čelit disciplinárnímu řízení za porušení smlouvy, přičemž mu hrozí pokuta 1,5 milionu liber (přibližně 42 milionů korun) a šestitýdenní zákaz činnosti.

Tévez je v maléru, hrozí mu pokuta ve výši 1,5 milion liber
Tévez měl od klubu už měsíc zastavenou činnost, neboť Manchester City vyšetřoval útočníkovo nevhodné chování 27. září v utkání Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov. Trenér Roberto Mancini chtěl za nepříznivého stavu 0:2 poslat Téveze na trávník jako střídajícího hráče, ale útočník údajně odmítl nastoupit.

"Vedení klubu dospělo do stádia, kdy ve svém šetření zjistilo, že Carlos Tévez porušil smlouvu," uvedl Manchester City v prohlášení. Argentinec byl proto informován, že disciplinární řízení bude svoláno v nejbližší době. "Nyní je na Tévezovi, aby vysvětlil své porušení smlouvy," napsal klub.

Tévezovi hrozí, že jej klub potrestá rekordní pokutou v historii anglického fotbalu a z platu mu strhne 1,5 milionu liber, což je jeho mzda za šest týdnů. Na takovou dobu by mu "Citizens" v případě prokázání viny mohli i zastavit činnost.

Gordon Taylor, šéf hráčské asociace PFA, tvrdí, že pokud se prokáže, že Tévez opravdu odmítl hrát, pak je reálnou možností řešení disciplinárního prohřešku i vyhazov z klubu. "Pokud by se jen odmítl jít rozcvičit, mělo by se při konečném rozhodnutí pohlížet na jeho předešlé chování či prohřešky a zda to bylo poprvé," tvrdí Taylor. "V minulosti odvedl pro klub spoustu dobrých služeb," připomíná.