Co podle Bergkampa chybí jeho bývalému klubu?

Legendární útočník Arsenalu Dennis Bergkamp si myslí, že jeho bývalý klub postrádá útočníka se zabijáckým instinktem a větší variabilitu v záloze. Zároveň podpořil Arsena Wengera s tím, že se francouzskému trenérovi podaří současnou nepříznivou situaci otočit.

Co podle Bergkampa chybí jeho bývalému klubu?
Bergkamp odešel z Arsenalu po jedenácti letech v roce 2006 a prohlášení o chybějícím útočníkovi učinil přesto, že se na hrotu pohybuje jeho krajan Robin van Persie. Bývalá hvězda světového fotbalu nyní trénuje v Ajaxu a myslí si, že Van Persiemu by prospěla kreativnější role více ve středu hřiště.

„Když se dívám na Robina van Persieho, hraje na hrotu, ale podle mě je lepší na pozici, na které jsem hrával já. Arsenalu chybí klasický kanonýr. Nyní hrají s jedním záložníkem navíc, místo dvou útočníků, jak jsme hrávali my. Záložníci jsou podobné typy hráčů a je potřeba jeden, který bude hrát těsně za Van Persiem,“ uvedl Bergkamp.

I přes tyto obavy Bergkamp věří, že se Wengerovi podaří dostat mužstvo opět do horních pater tabulky. Nizozemský fotbalista zároveň upozorňuje na to, že tým potřebuje výrazného vůdce, někoho jako byl Patrick Vieira za jeho časů. „Vím, že na Wengerovu hlavu toho padne nejvíc, ale on má dost zkušeností a poradí si. V létě se mluvilo o tom, že by Vieira mohl přijít do Arsenalu. Já bych udělal všechno , co je v mých silách, abych ho tam dostal. Tým by z toho obrovsky profitoval.“