Koučem Brna je Kafka. Jaké má tajné přání?

Dosavadní šéftrenér mládeže Róbert Kafka převzal dočasně hráče Zbrojovky Brno po odvolaném René Wagnerovi, který doplatil na mizerné výsledky týmu ve druhé lize. Mužstvo má připravit na sobotní utkání s FK Varnsdorf, s tím, že definitivním řešením otázky trenéra se bude představenstvo klubu zabývat v nejbližších dnech.

Koučem Brna je Kafka. Jaké má tajné přání?
Po neuspokojivých výkonech i výsledcích dostal kouč Wagner před sobotním zápasem 10. kola ultimátum. Jedině vítězství ve Znojmě jej mohlo udržet na lavičce brněnského celku, který působil ještě v minulé sezoně v první lize. Jenže klíčový duel jeho svěřenci nezvládli, prohráli 0:3 a se ziskem pouhých sedmi bodů jim patří předposlední příčka. Přitom před sezonou vytyčil klub jako jednoznačný cíl postup do Gambrinus ligy.

Pro vedení Zbrojovky Wagnera odvolalo a pondělní trénink už vedl Kafka, jenž za Brno hrával a od 1. července působí v klubu jako šéftrenér mládež. "Vedením prvního mužstva jsme pověřili Róberta Kafku, který má k dispozici dosavadní realizační tým. Záležitost nového trenéra není otázkou hodin, ale dlouhých jednání. Proto jsme sáhli do vlastních řad. Dosavadní kouč René Wagner projevil zájem pokračovat dál v klubu na jiné pozici. O jeho budoucnosti budeme jednat," uvedl sportovní ředitel Richard Dostálek pro oficiální internetové stránky jihomoravského klubu.

Kafkovými asistenty zůstávají Marek Zúbek a Josef Hron. Nový hlavní kouč bude nadále působit i ve funkci šéftrenéra mládeže, ovšem výraznou část jeho povinností převezmou sportovní ředitel Richard Dostálek a sekretář mládeže Zdeněk Šmýd. V roli kouče mladšího dorostu U-17 nahradí Kafku jeho dosavadní asistent Radek Mlaskač.

Devětačtyřicetiletý Kafka jako hráč sám zažil v 80. letech brněnské trápení ve druhé lize a před sezonou věřil, že k nečemu podobnému nedojde. Jenže momentální situace je pro Zbrojovku kritická. "Nebude to jednoduché, ale musíme se vrátit co nejdříve. Fanoušci nesou sestup velmi těžce a v poslední době jich chodilo čím dál míň. To se ovšem odvíjí především od předváděné hry. Mým tajným přáním je, aby se Zbrojovka vrátila tam, kde ji všichni v Brně chceme mít - tedy na ty nejvyšší příčky. A také aby byly opět plné tribuny," uvedl v létě Kafka.

Rodák z Bratislavy a bývalý výborný záložník hrával během své aktivní fotbalové kariéry za Slovan Bratislava, Zbrojovku Brno, RH Cheb, FC Bourges, Drnovice a Karvinou. V nejvyšší soutěži si připsal 236 startů, v nichž zaznamenal 49 branek.