Grajciarovi zkazilo pozvání do repre plány na víkend

Záložník Sparty Peter Grajciar měl radost z pozvánky do slovenské reprezentace, trenér Vladimír Weiss starší jej nominoval na závěrečný zápas kvalifikace, který Slovensko odehraje ve skupině B proti Makedonii.

Grajciarovi zkazilo pozvání do repre plány na víkend
"Pro mě je ohromná pocta, že můžu být v reprezentaci. Měl jsem radost, že jsem dostal pozvánku a uvidím kluky, které jsem už delší čas neviděl. Doufám jen, že splním očekávání trenéra i fanoušků," prohlásil osmadvacetiletý zadák.

Původně měl v plánu užít si volné dny během ligové přestávky po boku manželky. "Už jsme si říkali s manželkou, co budeme dělat o víkendu a v tom zavolal Robo Tomaschek a oznámil mi, že mě trenér donominoval na ten poslední zápas. Byl jsem velmi příjemně překvapený," prohlásil Grajciar.

Ten pak přiznal, že když viděl, že někteří z reprezentantů vypadli kvůli potížím před posledním duelem z výběru trenéra Weisse, tak měl tušení, že by si na něj mohl kouč vzpomenout. "Říkal jsem i manželce, že cítím, že bych mohl dostat pozvánku a vyšlo to. Jsem rád, že se ta předtucha potvrdila. Beru to jako šanci ukázat, že patřím do užší a ne do širší nominace. Poperu se o svojí šanci a věřím, že v následující kvalifikaci už bud stabilním členem reprezentace."

Slováky čeká v úterý od 19.45 duel ve Skopje, kterým se rozloučí s kvalifikací o postup na EURO 2012. Domácí Makedonie ani Slovensko už nemají šanci kvalifikovat se na šampionát. "V tomhle zápase sice už nejde o postup, ale každý hraje o svou čest a fotbalovou budoucnost. Já osobně cítím šanci zabojovat o trvalejší místo v reprezentaci," uvedl Peter Grajciar.

Záložník pražské Sparty hrál naposledy za slovenský národní tým v listopadu minulého roku, kdy nastoupil jako střídající hráč do zápasu proti Bosně a Hercegovině. V Bratislavě se mu přitom tehdy povedlo skórovat. Grajciar má na kontě jen dva reprezentační starty a teď by rád ve Skopje přidal další. "Bylo by fajn, kdyby mi dal trenér příležitost v zápase a úplně nejlepší by bylo, kdyby se mi povedlo vstřelit gól. Ale v podstatě je jedno, kdo dá gól. Důležité je, abychom protrhli střeleckou smůlu, šňůra bez gólu už je fakt dlouhá," narážel bývalý hráč Konyasporu, Slavie Praha, Nitry a Zvolena na fakt, že Slováci nedali už ve třech duelech v řadě gól. "Doufám, že kluci už hodili za hlavu nešťastnou porážku s Ruskem a proti Makedonii nastoupíme uvolnění, bez stresu a zahrajeme si dobrý fotbal."