Hundák se hattricku nedočkal

Zápas devátého kola ČFL v Pardubicích znamenal pro plzeňskou juniorku konec úspěšné série. Viktorka nastoupila do utkání v obraně se Ševinským, ofenzivu pak vyztužili Martin Fillo a Jakub Hora. Avšak ani tyto opory nepomohly k výhře a prodloužení úspěšné série. Samotný zápas nabízel od jeho úvodu oboustranně kombinační fotbal.

První střelu zápasu vyslal ve 12. minutě Rešetár po příhře od Petruse vedle. Za minutu pak z ničeho nic vypustil utěšenou střelu z 25 metrů Hundák a ta skončila v šibenici plzeňské branky - 1:0. Ve 26. minutě Hundák vysunul do levého křídla Rešetára, ten obešel ve vápně Mudru a křížnou střelou orazítkoval tyč za bezmocným Mandousem. Ve 33. minutě s chutí hrající Hundák poslal do šance Kudrnu, ale ten v rozhodujícím okamžiku ve vápně uklouzl... Za tři minuty se ve vápně obtočil a vystřelil Jeřábek, Mandous vyrazil, zlikvidoval i dorážku Brychty zblízka a následná dělovka Petruse zpoza vápna skončila těsně vedle. „V prvním poločasu jsme předvedli špatný výkon. Nedokázali jsme si poradit s dobře fungující obranou domácích, měli jsme velkou ztrátovost míčů. Toho domácí několikrát využili k rychlým brejkům,“ komentoval pro web Plzně první část asistent trenéra Martin Lepeška.

Do druhého poločasu tak provedli plzeňští trenéři dvě změny. Kůžel nahradil Hoffmanna a František Dvořák Sladkého. Po třech minutách hry ohrozil branku Schejbala střídající Kůžel. Nikým neatakovaný uvnitř pokutového území však pálil nad. Poté ale převzali iniciativu pardubičtí hráči, kteří se dobrou kombinační hrou dostávali do šancí. V 54. minutě Petrus nahrál Rešetárovi, ale ten poslal svůj pokus nad branku. V 68. minutě Rešetár odcentroval a Hundák zblízka na zadní tyči poslal míč do branky podruhé - 2:0. Za čtyři minuty vypálil Fillo, ale Shejbal byl připraven a míč vyrazil na rohový kop. Hosté v závěru otevřeli hru ještě více, čehož v 85. minutě využil Kudrna, který na půli hřiště přetlačil o míč Beránka, šel sám až před vápno hostů a ideální přihrávkou vyzval ke skórování nabíhajícího Fikejze, který ji nepohrdl a zvýšil již na 3:0. Hned po rozehrávce ale domácí zaspali a o čisté konto Shejbala připravil přesnou střelou k tyči Dvořák a uzavřel na konečných 3:1.

„Škoda laciného druhého gólu. Opět bohužel rozhodly individuální chyby. Navíc výkony některých našich hráčů byly dnes hodně pod jejich úrovní,“ dodal pro web Lepeška.

Martin Svědík, trenér FK Pardubice, zhodnotil zápas pro domácí web takto:
"Dovolím si tvrdit, že výhrou nad Plzní jsme odčinili náš výpadek v Ovčárech. Hráči předvedli velice poctivý výkon, zejména v prvním poločase jsme měli precizní obranu, která hosty do ničeho nepustila a naopak jsme využívali každou možnost jít dopředu, díky čemuž jsme také šli do vedení. Ve druhém poločasu jsme se snažili přidat další gól, pojistit si vedení a to se nám také Hundákovým gólem podařilo. To nás uklidnilo a Plzeň, která ve druhé půli zahrála o dost lépe než v té první, si s tímto vývojem už neporadila. Kluci dnes zaslouží absolutorium, protože předvedli velmi dobrý výkon, jen mě mrzí zranění Petruse z druhého poločasu, teď ale zatím nedokážeme říci, zda a kdy bude připravený k dalšímu utkání."

Sestava Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Javůrek - Hundák (86. Hudec), Kudrna, Jeřábek, Rešetár (75. Fikejz) - Brychta, Petrus (79. Jarosz).

Sestava FC Viktoria Plzeň B: Mandous - Mudra, Štefl, Ševínský, Beránek - Fillo, Štípek (64. Mandula), Hoffmann (46. Kůžel), Sladký (46. Dvořák) - Hora, Hrošovský.

Pardubice - Plzeň B 3 : 1