Levein: Mackaila-Smith může být naším trumfem, Španělé ho neznají

Skotové vyhráli nad Lichtenštejnskem 1:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo o bod před českou reprezentaci. Kouč Skotů Craig Levein řekl, že věří tomu, že jeho tým může porazit v úterý Španělsko a projít do baráže.

Levein: Mackaila-Smith může být naším trumfem, Španělé ho neznají
Skotska splnili na půdě posledního celku skupiny I roli favorita, když ve Vadúzu vyhráli nad Lichtenštejnskem gólem Craiga Mackaila-Smithe 1:0, a nyní mají k baráži o EURO 2012 blíže než česká reprezentace. Skotsko má totiž o bod víc než Češi. Ti hrají v úterý na půdě Litvy, skotský tým pak nastoupí ve Španělsku, které už má dávno postup jistý.

Levein po sobotní těsné výhře nad Lichtenštejnskem vyhlásil, že jeho tým má šanci udržet se na druhém místě a postoupit tak do baráže. "Můžeme nad mistry světa vyhrát. Je to sice těžký úkol, ale jde o jeden zápas. Nejde o dlouhodobé srovnání, tam jsou Španělé lepší, ale v jednom utkání nám to může vyjít," burcoval v rozhovoru pro BBC trenér Skotska své svěřence.

Před duelem s Lichtenštejnskem prý ale na bitvu se Španěly nemyslel. "Všichni jsme se soustředili jen na nejbližší zápas. Teď už můžeme myslet dál," konstatoval Levein. "Doma jsme viděli, že můžeme dát Španělům góly. Navíc se nám v poslední době docela daří, určitě půjdeme do utkání v dobrém rozpoložení," doplnil.

Kouč Skotska je rád, že se před posledním hracím dnem kvalifikace vyhoupl jeho celek před českou reprezentaci. "Teď to máme ve své moci, jde jen o to, abychom se na tom druhém místě udrželi. Prostě musíme jít do zápasu ve Španělsku s myšlenkou na tři body. Pokusíme se vyhrát," řekl trenér Levein.

Lodivod Skotů si také náramně pochvaloval výkon autora jediné branky ze sobotního zápasu s Lichtenštejnskem Craiga Mackaila-Smithe. Ten zaznamenal první trefu v barvách národního týmu. "Craig je výborný hráč. Mohl by to být náš trumf, Španělé ho asi neznají tak dobře," prohlásil Levein, nicméně naznačil, že pokud bude fit zkušenější Kenny Miller, měl by se právě on vrátit do základní sestavy.

"Fanoušci ale viděli kvalitu Craiga. Je to hráč, který nosí své srdce na dlani a snaží se ukázat to nejlepší, co je v něm. Že dal rozhodující gól proti Lichtenštejnsku je pro něj skvělá odměna," řekl Levein. "Budu o sestavě na Španělsko moc přemýšlet, chceme si vybojovat postup do baráže, zatím jsme udělali jen první část naší práce. Ta druhá část v úterý bude o hodně těžší," dodal realisticky.