Čech: Byl jsem při koncertě víc nervózní než při zápase

Brankář Petr Čech si zlepšil v sobotu večer náladu po páteční porážce české reprezentace v kvalifikaci o postup na ME 2012 se Španělskem (0:2), když si zabubnoval v Rock Café s kapelou Eddie Stoilow. Jak sám Čech přiznal, byl to určitě příjemnější zážitek, protože tentokrát se vyhrávalo.

Čech: Byl jsem při koncertě víc nervózní než při zápase
"Dneska se vlastně vyhrávalo celý večer, což je výhoda, takže to byl určitě příjemnější koncert," řekl Čech s úsměvem. Po vystoupení už měl dobrou náladu, před svým partem při koncertě Eddie Stoilow nebyl ale úplně klidný. Vždyť trojici písní zkoušel s kapelou jen jednou. "Určitě jsem byl nervózní, a to víc než při zápase v bráně. Tohle prostředí neznám, takže to pro mě bylo něco nového a jiného."

Každopádně ale sklidil bouřlivé ovace zaplněného klubu. "Já jsem si to hlavně užil, což byl ten cíl. Pro mě to byl veliký zážitek, protože jsem nikdy neměl takovou možnost, takže musím poděkovat celé kapele, že mi to umožnila. Při koncertu mě podrželi, oni mají zkušenosti, což mi pomohlo. Věděl jsem, že když se něco nepovede, že oni to zachrání, ale snad to teda moc dělat nemuseli," prohlásil Čech po akci v rámci projektu České spořitelny S náma na to máš!

Na bicí už doma hraje dlouho, jsou jeho koníčkem několik let. "Nevím, proč jsem si to vybral, ale asi mám k těm bicím nejblíže. S mými prsty bych na kytaru nebo na piano hrát nemohl. Mám každopádně trenéra, bez toho by to určitě nešlo. Momentálně ale nemám čas na to, abych hrál denně pět šest hodin, aby to nějak vypadalo," svěřil se zkušený brankář.

Ten byl hlavně rád, že mohl něco takového zažít. "Vyhrál jsem sázku se ženou a to mi stačí. Jednou si mě dobírala, že dělám randál, tak jsem jí říkal. Počkej, až jednou budu hrát nějaký koncert, to se budeš divit."

Gólman Chelsea také žertoval, že se teď bude muset někdo z kapely na oplátku postavit na pár minut do branky londýnského celku. "Kluci zatím losujou, který z nich to vezme," smál se Čech, který vzápětí přidal perličku, že není v týmu jediným hudebníkem. "Máme tři bubeníky a jednu kytaru. Jedno bicí je brazilské, to je Alex, Malouda hraje reggae, na kytaru hrál Drogba, ale teď nevím, jak to s ním je. Jinak máme v kabině erární iPod, kde je nahrané všechno možné a pak se to nějak pouští. Kluci věděli, že se něco chystalo, takže se určitě budou po návratu ptát, jak to dopadlo," komentoval situaci Čech.

Reprezentační gólman měl na sobě speciální tričko s bubeníkem, které dostal od sponzora jako dárek přímo pro sobotní večer. Trojici skladeb, při kterých nakonec doprovodil kapelu za bicími, si mohl vybrat sám. Šlo o písně kapely "Floating" a "Hey You" a také o hit skupiny Coldplay "Yellow".

"Měl jsem možnost si ty písničky naposlouchat a pak jsem si vybral. U Floating mi pomohlo, že tam je videoklip, kde všichni hrají, tak to jsem trochu mohl okoukat. Ale mám jí rád, stejně jako Hey You. Yellow zase museli hrát kluci kvůli mně, protože když jsem šel poprvé na bicí na trénink, tak mi řekl trenér, jak na tom jsem? Já, že začínám, tak mi pustil právě Yellow a prý hraj. Takže to bylo spíše nostalgické," vysvětloval Čech.

Devětadvacetiletý brankář už si zkusil i roli DJe, nyní bubeníka, tak přemítal, co ho čeká příště. "Nevím, v neděli letíme do Litvy, tak možná, kdybych pilotoval. Tam je to bez tlaku, bez lidí," řekl Čech s úsměvem a dodal: "Ne, tak já jsem rád, že když se něco takového naskytne, tak si chci všechno vyzkoušet."

Chvili Čech přemýšlel i o vysněné kapele, se kterou by si eventuálně chtěl zahrát. "To je těžké říct, asi teda Coldplay nebo U2, to by byl také zážitek. Nirvanu už asi dohromady nedám," dodal dobře naložený brankář.