Skotsko naneštěstí nezaváhalo

Hráči Skotska vyhráli ve skupině I nad Lichtenštejnskem 1:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo o bod před českou reprezentaci.

Skotové splnili na půdě posledního celku skupiny I roli favorita. Od úvodní minuty měli územní převahu, ale dlouho se nedokázali prosadit gólově. Velkou šanci měli i Lichtenštejnci, v 18. minutě ještě za stavu 0:0 napřáhl před pokutovým územím Beck a gólman McGregor zachránil parádním zákrokem Skoty od pohromy, když vytáhl míč mířící pod břevno na rohový kop.

Do vedení se dostalo Skotsko ve 32. minutě, když se prosadil ve vzdušném souboji se stoperem Mackail-Smith a míč z jeho hlavy skončil za zády gólmana. Skotsko i nadále mělo víc ze hry, ale také Lichtenštejnci občas podnikli nebezpečný výpad k brance Skotů. Ti sice soupeře výrazně přestříleli, ale protože nepřidali druhý gól, musel mít jejich trenér Craig Levein obavy o výsledek. V závěru dokonce skotští fotbalisté trochu zdržovali hru, aby uhájili těsné vítězství. Nad Lichtenštejnskem tak brali druhou výhru o jeden gól. Doma vyhráli 2:1 brankou v nastavení.

Před úterním závěrečným dílem kvalifikace tak poskočilo Skotsko na druhou příčku tabulky a nyní má k baráži o ME blíže, protože má o bod víc než Češi. Pokud tým trenéra Leveina vyhraje na půdě Španělska, nedosáhne česká reprezentace na baráž a to bez ohledu na její výsledek v Litvě.

Lichtenštejnsko - Skotsko 0:1 (0:1)
Branka: 32. Mackail-Smith. Rozhodčí: Harald Hagen - Nebben, Lundberg (všichni Nor.). ŽK: Polverino, Beck, Stocklasa - Fletcher.