Disciplína nám nechybí, tvrdí Essien

Po sérii vyloučení fotbalistů Chelsea by se mohlo zdát, že hráči londýnského klubu mají velké problémy s disciplínou. Záložník Blues MICHAEL ESSIEN však tvrdí opak.

Disciplína nám nechybí, tvrdí Essien
Za spekulacemi o "nedisciplinovaných hvězdách" stojí především série červených karet pro svěřence trenéra José Mourinha. V neděli byl v zápase s Fulhamem vyloučen obránce William Gallas a favorizovaní Blues prohráli 0:1. Týden předtím viděl v zápase s West Bromwich červenou kartu útočník Arjen Robben, jeho spoluhráči navíc obklopili sudího a hystericky se dožadovali přísného trestu pro Ronnieho Wallworka z West Brom, jenž fauloval Clauda Makélélého. Stranou konfliktu nezůstal ani samotný Mourinho, který měl ostrou výměnu názorů s koučem West Brom Bryanem Robsonem.

Ještě předtím byl v osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně vyloučen Asier Del Horno. Ghanský reprezentant Essien zase předvedl v základní skupině stejné soutěže hrubý faul na liverpoolského Dietmara Hamanna. "Byl to ten nejhorší faul, jakému jsem kdy čelil,“ zuřil tehdy liverpoolský záložník.

Essien nicméně tvrdí, že za sérii vyloučení nestojí ztráta disciplíny. "Všichni jsme disciplinovaní a respektujeme každého soupeře. Občas se podobné věci přihodí, neznamená to ale, že v Chelsea chybí řád a úcta k soupeři."

[ 21.3.2006 - Reuters / eFotbal ]