Benítez má strach o Gerrardovo zdraví

Trenér Liverpoolu RAFAEL BENÍTEZ se bojí o zdraví svých svěřenců, kteří v úterý sehrají během tří dnů již druhý ostrý zápas. Jedná se mu především o klíčové hráče a reprezentanty Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera.

Benítez má strach o Gerrardovo zdraví
Benítez z vyhrocené situace viní Anglickou fotbalovou asociaci. Ta dovolila, aby se čtvrtfinále FA Cupu, v němž se Liverpool utká s Birmighamem, hrálo pouhé dva dny po skončení ligového kola. "Všichni fotbalisté, kteří mají takto zahuštěný program, se vystavují velkému riziku zranění," domnívá se Benítez. "Extrémně vytížení reprezentanti jako Gerrard nebo Carragher by neměli hrát během tří dnů dvě utkání. To by si měla fotbalová asociace uvědomit," upozorňuje Benítez.

Gerrard odehrál v této sezoně už padesát zápasů, Carragher se představil v 47 duelech.

Fotbalová asociace se rozhodla uspíšit průběh Anglického poháru proto, aby měl trenér Sven-Göran Eriksson před světovým šampionátem více času na přípravu, a národní tým se tak stihl včas sehrát. "Když během sezony ztratíte kvůli zranění dva nebo tři hráče, jak to pomůže Anglii?" oponovat Benítez. "Není možné hrát dva zápasy ve třech dnech. Dva dny po utkání jsou totiž hráči nejvíce oslabeni," tvrdí.

Trenér West Hamu ALAN PARDEW upozornil na stejný problém už minulý týden poté, co jeho tým prošel přes páté kolo domácícho poháru. Hammers pak museli během pěti dnů odehrát tři zápasy a Pardew byl donucen v ligovém utkání s Portsmouthem, které jeho tým prohrál 2:4, nechat na lavičce nejvytíženější hráče týmu.

[ 21.3.2006 - bbc.co.uk / eFotbal. Foto: Reuters ]