Fulham šokoval vítězstvím nad Chelsea

O senzační překvapení se postaral pátý tým od konce tabulky anglické Premier League, když na domácím stadionu porazil lídra soutěže Chelsea 1:0.

Třetí porážku v anglické lize utrpěli fotbalisté Chelsea, kteří dnes překvapivě v londýnském derby podlehli Fulhamu na jeho hřišti 0:1. Přitom jejich soupeř prohrál předchozí tři zápasy a inkasoval v nich celkem devět branek. Proti Chelsea se však Fulham vytáhl a díky zisku mimořádně cenných tří bodů se vzdálil sestupovému pásmu.

Petra Čecha v brance suverénního lídra Premier League překonal v 17. minutě portugalský útočník Boa Morte. V 58. minutě sice rozvlnil síť domácí branky Drogba, ale sudí gól neuznal, protože útočník Chelsea si pomohl rukou. Reprezentant Pobřeží slonoviny si navíc vysloužil žlutou kartu a trenér José Mourinho zuřil marně.

Náskok Chelsea v čele tabulky se tak zmenšil, nadále však činí propastných dvanáct bodů na Manchester United. Třetí je Liverpool, který si díky vítězství 3:1 v Newcastlu udržel jen dvoubodový odstup za druhým místem, Manchester United však má oproti němu dvě utkání k dobru.

Liverpool porazil v deseti hrající Newcastle

Liverpool, který usiluje o dobytí druhé pozice v tabulce anglické Premier League, přijel v neděli odpoledne na James Park s jasným cílem: zvítězit. Newcastle, který minulý týden prohrál s Manchesterem United 0:2, si však chtěl před domácími fanoušky spravit pošramocenou reputaci.

Červení se na domácí nemilosdně vrhli a v desáté minutě po centru Jana Kromkampa hlavou zblízka zakončoval Peter Crouch. Po dvaceti minutách hry hosty navíc uklidnil kapitán Steven Gerrard gólem ze středu pokutového území.

V 41. minutě vrátil domácí do hry Shola Ameobi, který po centru Scotta Parkera skóroval hlavičkou. Po faulu na Petera Crouche byl v 51. minutě vyloučen Jean Alain Boumsong a hosté kopali penaltu. Naděje domácích na obrat ve vývoji utkání zmařila pravačka Djibrila Cissého. Newcastle hrající od 51. minuty v deseti ve zbytku utkání už na Reds nestačil a Liverpool si tak z James Parku odvezl vytoužené tři body. Hráčem utkání byl Peter Crouch, který první gól dal, na druhý přihrál a ještě si vynutil proměněnou penaltu.

Výsledky:

Fulham - Chelsea 1:0 (17. Boa Morte).
Newcastle - Liverpool 1:3 (41. Ameobi - 10. Crouch, 35. Gerrard, 52. Cissé z pen.).