Nistelrooij: S Fergusonem žádný problém nemám

Útočník Manchesteru United RUUD VAN NISTELROOIJ řekl, že se nerozkmotřil s koučem Alexem Fergusonem poté, co si nezahrál ve finále Ligového poháru proti Wiganu. Nistelrooij zůstal při zápase, který skončil drtivou výhrou Reds 4:0, jen na lavičce a přednost dostal Louis Saha.

Nistelrooij: S Fergusonem žádný problém nemám
"Trenér mi řekl už před utkáním, že nebudu hrát," řekl van Nistelrooij. "Byl jsem hodně zklamaný. Mohu ale rozumět tomu, proč chtěl, aby nastoupil Louis (Saha), protože v této soutěži hrál letos skvěle."

A nizozemský ostrostřelec doplnil: "Jako profesionální hráč musíte takové rozhodnutí akceptovat." Podle van Nistelrooije není mezi ním a Fergusonem žádné napětí. "Oslavil jsem první dva góly stejně jako všichni ostatní na lavičce a byl jsem šťastný za tým. Donesly se ke mně názory, že jsem to jen hrál. OK. Pokud ano, jsem ten nejlepší herec v Holandsku."

"Dal jsem v této sezóně mnoho gólů a vím, že jsem hrál dobře. Doufám, že budu zpátky už v pondělním zápase s Wiganem. Předpokládám, že budu hrát ligová utkání," doplnil Nistelrooij.

Letošní vítězství v Carling Cupu po vyřazení mužstva z Ligy mistrů a anglického FA Cupu, kde ho porazil liverpoolský rival, znamená pro Fergusonovi svěřence zisk pouze jediné významné trofeje (první po roce a půl). Manchester vzdal letos už také honbu za titulem. Suverénní Chelsea má před ním v lize patnáctibodový náskok a do konce sezóny v Premier League zbývá pouze jedenáct kol.

[ 28.2.2006 - bbc.co.uk / eFotbal. Foto: Reuters ]