Pearce trénuje Man City bez smlouvy

Trenér anglického prvoligového klubu Manchester City STUART PEARCE překvapil novináře když řekl, že pro klub pracuje, aniž by měl podepsanou smlouvu. Třiačtyřicetiletý Pearce je žhavým kandidátem na post trenéra anglické reprezentace, vystřídat Sven-Gorana Erikssona by mohl po skončení MS v Německu.

Pearce trénuje Man City bez smlouvy
Pro Fotbalovou asociaci tento fakt znamená jediné: pokud Pearcovi nabídne prestižní angažmá, nebude za něj manchesterskému klubu muset zaplatit ani penny.

"Smlouva existuje, ale není podepsaná. Kousky papíru pro mě příliš neznamenají," tvrdí nyní Pearce.
Vůdce City trvá na tom, že pokud ho předseda John Wardle uvolní, nebude žádat žádné odstupné. Stejně tak Pearce neočekává, že by klub kvůli jeho odchodu usiloval o jakoukoli finanční kompenzaci. "Jelikož jsem do klubu přišel "za nic", nebudu odcházet za jeden nebo dva miliony liber. Když to funguje jedním směrem, musí to fungovat i tím druhým," řekl Pearce.


"Potřást si s předsedou rukou, podívat se mu do očí a dostat od něj upřímnou odpověď pro mne znamená o hodně víc. Cítím, že takovým předsedou je Wardle. Jestli si někdy v budoucnosti bude klub přát, abych přestal být jeho trenérem, nebudu žádat peníze," řekl Pearce. Trenér zároveň oznámil, že na finanční tíseň si rozhodně stěžovat nemůže. Co se týče smlouvy, Pearcovi podle všeho současný stav vyhovuje. "Neznám nikoho, kdo pracuje tímto způsobem. Ale já jsem tak spokojený," tvrdí trenér v pořadí desátého klubu v tabulce Premier league.

[25.2.2006 - eFotbal / BBC]