U veřejnosti má Souček možná trochu smůlu v tom, že nemá šílené účesy a nenosí drahé věci, tvrdí komentátor

Kapitán národního týmu a záložník anglického West Hamu Tomáš Souček (29) byl potřetí v kariéře korunován jako vítěz ankety Fotbalista roku. Zkušený středopolař loni vyhrál Evropskou konferenční ligu a s kapitánskou páskou dotáhl českou repre k postupu na evropský šampionát. 

U veřejnosti má Souček možná trochu smůlu v tom, že nemá šílené účesy a nenosí drahé věci, tvrdí komentátor

Jak důležitý je Souček pro celý český fotbal? Jak se vyvíjí jeho postavení v Anglii? A může během kariéry ještě pomýšlet na další velký přestup? To všechno jsme probrali s komentátorem a moderátorem stanic Canal+ Sport a Radiožurnál Sport Martinem Minhou.

Souček kroutí v anglické Premier League pátou sezonu a za tu dobu se etabloval v jednoho z klíčových mužů sestavy trenéra Davida Moyese. V národním týmu se vypracoval do pozice kapitána a také pro Jaroslava Šilhavého byl v uplynulé kvalifikaci na evropský šampionát jednou z nejdůležitějších postav týmu, a tak není divu, že potřetí v kariéře ovládl anketu Fotbalista roku.

VŠECH DOSAVADNÍCH 219 EPIZOD PODCASTU JE K DISPOZICI ZDE

"Je to naprosto oprávněná volba, Souček je vzorem pro mladé hráče. Je v ideálním fotbalovém věku, když si člověk vzpomene na ty jeho začátky, tak pořád píše krásný příběh. U veřejnosti má akorát možná trochu smůlu v tom, že nemá takové ty typické symboly – nemá šílené účesy, nenosí drahé věci, nechodí nijak zvlášť před kameru a o to víc si ho já vážím," říká komentátor Martin Minha.

Ve čtvrteční epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Největší přednosti Tomáše Součka.

Jeho roli v sestavě West Hamu.

Případný přestup do jiného klubu.

Nový díl Livesport Daily najdete i na dalších oblíbených podcastových platformách – Apple Podcasts a Google Podcasts