Foden dozrál a dostal se na jinou úroveň. Je to jeden z nejlepších hráčů v Premier League, tvrdí Guardiola

Jedenáct branek, sedm asistencí. Třiadvacetiletý křídelník Albionu Phil Foden pokračuje v individuální krasojízdě a v této sezoně Premier League už se mu v bleděmodrých barvách Manchesteru City podařilo vyrovnat vlastní gólové maximum z minulého soutěžního ročníku.

Foden dozrál a dostal se na jinou úroveň. Je to jeden z nejlepších hráčů v Premier League, tvrdí Guardiola

Za posledních pět sezon už nastřílel majitel pěti ostrovních titulů v anglické lize 46 gólů a dalších 32 tref si připsal v jiných soutěžích, což vážně není málo. Jak s ohledem na jeho věk, tak na jeho pozici.

Po úspěšně zvládnutém městském derby vyzdvihl výkon aktivního odchovance City také sám Pep Guardiola, jenž je na Etihad Stadium již od jeho úplných začátků v áčku.

"Stává se z něj rozdílový hráč, který bude rozhodovat velké zápasy," pronesl uznávaný španělský manažer na oficiálních stránkách úřadujícího anglického šampiona.

"Vždycky jsem měl pocit, že dokáže střílet góly a nyní nám vyhrává zápasy. Je to jeden z nejlepších hráčů v Premier League," chválil mrštného Fodena.

Šestnáct let staré maximum Carvalha padlo. Rodri neprohrál už 59 duelů a je novým rekordmanem Premier League

Kolega Grealishe, Kovačiče, Bernarda Silvy či Rodriho už podle něj patří do společnosti elitních fotbalistů planety.

"Je to hráč světové třídy a na to, aby se jím stal, musí vítězit. Žije pro to, aby hrál fotbal. Už jako osmnáctiletý či devatenáctiletý mladík dokázal velké věci, ale nyní dozrál ještě víc," uznal.

Kvanta nastřílených branek z něj udělala monstrum, na které na taktických poradách pravidelně upozorňují trenéři soupeřů.

"Skórovat mu bylo vlastní vždy, na trénincích mu to tam padlo, ale teď nám jeho zásahy pomáhají k triumfům. Když toto dokážete, jako fotbalista se dostáváte na jinou úroveň," zakončil stratég, jenž City řídí již necelých osm let.

Podle transfermarkt.com jde právě teď o třetího nejhodnotnějšího Angličana hned po dvojici Jude Bellingham a Bukayo Saka. Má stejnou hodnotu (110 milionů eur) jako Declan Rice a Harry Kane, oproti nim je však perspektivnější.