Preview: Fulham - Brighton. Potvrdí Iwobi svůj životní ročník?

Fulham minulou sobotu zaznamenal jeden ze svých nejpamátnějších výsledků v historii Premier League, když na Old Trafford ohromil Manchester United vítěznou trefou z 97. minuty. I přes triumf 2:1 zůstal na 12. místě, ale s pouhými sedmi body, které ho dělí od sedmého Brighton & Hove Albion, takže není vyloučena jeho účast v příští sezoně Konferenční ligy, přičemž tento cíl by měl být dosažitelnější, pokud se mu zde podaří získat tři body.

Preview: Fulham - Brighton. Potvrdí Iwobi svůj životní ročník?

Bilance Západolondýňanů ve vzájemných kláních je mimořádně pozitivní - v sedmi střetnutích Premier League ještě nikdy neprohráli (3-4-0). Proti Seagulls však budou o víkendu potřeba noví hrdinové, protože João Palhinha - který vyrovnal v minulém utkání těchto dvou soupeřů (1:1) – si odpykává disciplinární trest a Manor Salomon s Aleksandarem Mitrovićem, kteří proti Brightonu skórovali v minulém ročníku, již v klubu nejsou.

Brighton ve středu vypadl z FA Cupu na hřišti Wolverhamptonu Wanderers (0:1), protože Roberto De Zerbi se potýká s krizí zranění, která hrozí zmařit snahu jeho týmu o umístění v první sedmičce ligy a postup do pohárové Evropy. Nejméně šest hráčů prvního týmu bude chybět na Craven Cottage, přičemž tým z východního Sussexu se zoufale snaží ukončit svou bilanci bez vítězství v Londýně v sezoně 2023/24 (0-2-3).

Pouze hráči Arsenalu (sedm) a Liverpoolu (šest) vstřelili v této sezoně Premier League alespoň čtyři góly vícekrát než Brighton (pět), včetně triumfu 5:0 proti Sheffieldu United v jeho posledním venkovním duelu v nejvyšší soutěži. De Zerbiho svěřenci jsou také houževnatí, v této sezoně získali v lize 14 bodů z utkání, ve kterých prohrávali - tento zisk překonali pouze borci Tottenhamu Hotspur, Manchesteru City a Liverpoolu.

Koho sledovat: Po vítězství o minulém víkendu zažívá Alex Iwobi svou nejlepší ligovou sezonu v historii, přičemž všechny čtyři jeho dosavadní góly pomohly k vítězství. Simon Adingra se mezitím postaral o dvě asistence pro Pobřeží slonoviny, které získalo titul na Africkém poháru národů na úkor Iwobiho Nigérie, a poté dvakrát skóroval za Brighton v na půdě Sheffieldu, čímž zvýšil svou sérii gólových příspěvků za klub a zemi po hodině hry na šest (4+2).

Zajímavost: Fulham v tomto ročníku v Premier League inkasoval pouze jednou v úvodních 15 minutách, což je nejnižší počet v soutěži.