535 zápasů. Guardiola se dočkal nevítané premiéry, to Emery setřásl noční můru

Manchester City je bez Rodriho evidentně bezradný. Při jeho trestu podlehl Aston Ville, celkově nezvítězil počtvrté v řadě a na vedoucí Arsenal a ztrácí už šest bodů. Pep Guardiola zažil hned dvě nevítané premiéry, naopak Unai Emery ze sebe setřásl poslední noční můru. 

535 zápasů. Guardiola se dočkal nevítané premiéry, to Emery setřásl noční můru

Ano, Manchesteru City jednoznačně chybí Kevin de Bruyne, i když jej v několika zápasech solidně zastoupil Jérémy Doku. Daleko citelnější je ale absence defenzivního štítu Rodriho.

S ním Manchester City neprohrál 43 utkání v řadě. Kvůli dvěma trestům ale sedmadvacetiletý rodák z Madridu zmeškal čtyři ligové zápasy a ve všech úřadující šampion našel svého přemožitele.

Naposledy nestačil na Aston Villu. Více než ztráta bodů ale Pepa Guardiolu jistě mrzí předvedená hra. Čtvrtý tým aktuální tabulky Premier League totiž za celé středeční střetnutí vystřelil jen dvakrát na branku a žádný další pokus (ani mimo tři tyče) nepřidal.

Pep Guardiola odkoučoval již své 535. utkání, nikdy ale nic podobného nezažil. Přidejme jednu zajímavou statistiku, a to průměrný počet střel Manchesteru City v jednotlivých sezonách pod španělským stratégem.

V ročníku 2016/17 se Manchester City prezentoval 16,6 střelami na jeden zápas. Průměr se každým rokem zvyšoval a v sezoně 2019/20 produkovala ofenziva Citizens 19,6 střel za 90 minut. V následujících třech ročnících se poté City dostali na 15,8 střel, následně na 18,7 a loni znovu na 15,8 pokusů.

I z této statistiky vyplývá, že středeční šlágr na půdě Aston Villy byl vskutku ojedinělý. Zároveň defenziva mistra čelila dvaadvaceti střelám, což Guardiola během trenérské kariéry taktéž nikdy nezažil. 

Naopak Unai Emery ze sebe konečně setřásl obrovskou smůlu ve vzájemných duelech s Guardiolou. S lodivodem Citizens měl až do středy bilanci čtyř remíz a devíti porážek. Vítězství se tak dočkal až při čtrnáctém setkání. 

JEDEN TRIUMF ZA 5 ZÁPASŮ? CITY NEJSOU V POHODĚ A VYHLÍŽÍ DE BRUYNEHO, KTERÝ SE MŮŽE VRÁTIT NA MS KLUBŮ