Legendární Henry se klaní svému nástupci: Neuvěřitelné, 300 gólů nedají někteří ani na tréninku

Pochvala, která musí hřát u srdce. Na francouzského bombarďáka se sice valí chvála ze všech stran, když se mu teď ale poklonil bývalý nejlepší střelec francouzské reprezentace Thierry Henry, nejspíše to mladého krajana muselo potěšit. Henry ocenil hvězdu národního týmu Francie za překonání hranice 300 soutěžních branek. Kanonýr Paris St. Germain na tuto metu dosáhl ve věku 24 let a 333 dní, což se nepodařilo ani nejlepším hráčům tohoto tisíciletí Lionelu Messimu a Cristianu Ronaldovi.

Legendární Henry se klaní svému nástupci: Neuvěřitelné, 300 gólů nedají někteří ani na tréninku

"Je to neuvěřitelné, ten chlapec je jak z jiné planety. Vždyť 300 gólů nedají někteří hráči za celou kariéru ani na tréninku," citovala Henryho agentura AP.

Mbappé překonal hranici v sobotním utkání s Gibraltarem. Francie deklasovala fotbalového trpaslíka 14:0 a stanovila nový rekord kvalifikace na mistrovství Evropy. Mbappé se na triumfu podílel hattrickem a třemi asistencemi.

"Je to střelec, ale dokáže i góly připravit spoluhráčům. Samozřejmě má ještě prostor pro zlepšení, ale v ofenzivě je schopen takřka všeho," pochválil Henry svého nástupce, jenž je s ním často srovnáván. Oba kanonýři prošli stejnou akademií v Clairefontaine, profesionální kariéru začali v Monaku a už v mladém věku získali titul mistra světa.

Právě nynější trenér francouzské reprezentace do 21 let ještě nedávno držel s 51 brankami rekord národního týmu. Minulý rok ho ale překonal Olivier Giroud, jenž v sedmatřiceti letech stále reprezentuje. Mbappé je zpět o pouhých deset gólů.

Mbappé a Real Madrid? V létě prý hvězda dostane poslední šanci, jinak bude ve hře Haaland