Tři útočníci, které má mít na svém lednovém nákupním seznamu v ofenzivě utrápený Manchester United

O současné krizi slovutného Manchesteru United už toho bylo řečeno i napsáno mnohé a na Old Trafford mají před sobotním představením na půdě Fulhamu o čem přemýšlet. Sportovní úsek "Rudých ďáblů" nestraší pouze fakt, že každý druhý ligový zápas přináší prohru, ale i slabá ofenzivní čísla a 11 tref z deseti vystoupení opravdu nepředstavuje bilanci, jíž by se šlo chlubit. V divadle snů už se tak pozvolna zaplňuje lednový seznam přání, který obsahuje i tři útočníky.

Tři útočníci, které má mít na svém lednovém nákupním seznamu v ofenzivě utrápený Manchester United

Dvacetinásobný mistr Premier League se podle Daily Mail snaží zoufale podepsat ostrostřelce, který by pomohl zmírnit jeho ofenzivní útlum. Momentálně osmý celek tabulky si na trhů půjde pro nového snajpra i navzdory tomu, že před pár měsíci přivedl do kádru za velké peníze dvacetiletého dánského mladíka Rasmuse Højlunda.

Útočníci United v dosavadním průběhu anglické sezony vstřelili dohromady pouze jeden jediný gól, což je všechno, jen ne lichotivá vizitka. Ano, čtete správně. Mlčí nejen zmíněný Højlund, ale i Martial, Garnacho, Antony či Sancho, jenž už je však stejně kvůli neshodám s manažerem Erikem ten Hagem odstaven a brzy půjde o dům dál.

Zidane největším favoritem na převzetí Manchesteru United? Francouz vysvětluje, proč se tak nestane...

Jediný forvard, který se dokázal zapsat do střelecké listiny, je Rashford. I od něj se však na rudé straně Manchesteru čekalo mnohem, mnohem více. Před vypuknutím ročníku 2023/2024 dokonce sebevědomě rozmlouval o útoku na 40 branek za sezonu, což nyní zní jako hodně velká utopie.

Pokud klubu jeho záměr vyjde, nové útočné tykadlo by mělo ve druhé půlce sezony sejmout tlak z nováčka Højlunda, jenž se v nejrespektovanější soutěži světa stále rozkoukává a zvyká si na její náročnost.

A kdo že by tedy mohl navléci onen slavný dres? Jednou z možností je Ivan Toney z Brentfordu (27), který nastřílel v předešlých dvou sezonách anglické ligy 32 branek. Zmíněn byl také Mehdi Taremi z FC Porto (31), který je v Primeira Lize zatím na dvou trefách, nicméně v posledních dvou letech udeřil dvaačtyřicetkrát a prosazoval se také v Lize mistrů. Na listu údajně nechybí ani Victor Osimhen z Neapole (24), jenž pod Vesuvem vzhledem ke své produktivitě nebude hrát věčně. V této sezoně Serie A dosud přetavil sedm vystoupení v základu v šest tref.

© SSC Napoli