Další možný majstrštyk Liverpoolu. Místo Osimhena láká kanonýra Bundesligy za desetinu sumy

Moisés Caicedo před Liverpoolem upřednostnil Chelsea a tak si Jürgen Klopp za zlomek ceny pořídil Ryana Gravenbercha. A úvodní zápasy nové sezony naznačují, že špatně rozhodně neudělal. Nyní by něco podobného mohl uskutečnit s ofenzivní posilou. 

Další možný majstrštyk Liverpoolu. Místo Osimhena láká kanonýra Bundesligy za desetinu sumy

Liverpool nemá tak neomezené finanční možnosti jako Chelsea či Manchester City, přesto i s málem dokáže zajímavé věci. Za Moisése Caiceda sice Reds nabídli přes 110 milionů eur, bývalý defenzivní záložník Brightonu si ale vybral modrou část Londýna.

Jürgenu Kloppovi se na poslední chvíli podařilo přivést Ryana Gravenbercha za třetinu ceny Caiceda a momentálně se zdá, že rozhodně neudělal špatně. Ba, naopak. Nizozemský záložník se na Anfield Road rozehrál velice slušně a v Merseyside derby patřil k nejlepším.

Nyní by něco podobného chtěl Liverpool uskutečnit i v rámci posílení ofenzivy. Již delší dobu se hovoří o tom, že Reds mají zájem přivést Victora Osimhena. Fantastického nigérijského kanonýra si ale Neapol cení na 170 milionů eur, což je pro družinu německého manažera problém.

Italská média sice nedávno přišla s informací, že se všechny tři zúčastněné strany na transferu dohodly, něco takového ale odmítl expert na přestupy Fabrizio Romano. Podle něj k žádné dohodě nedošlo a Liverpool naopak svou pozornost začíná směřovat jinam.

Místo Osimhena by si na Anfield Road mohl zahrát Serhou Guirassy, sedmadvacetiletý francouzský útočník, jenž aktuálně září v německém Stuttgartu. Guirassy v osmi bundesligových duelech nasázel čtrnáct branek a je v čele tabulky střelců i před hvězdným Harrym Kanem.

Naprosto šokující je ale informace o ceně, za kterou by Reds mohli Francouze získat. Podle Fabrizia Romana má totiž Guirassy ve smlouvě výkupní klauzuli na pouhých 17,5 milionu eur! Doložka je platná již v lednu příštího roku a je velice pravděpodobné, že bude využita. Otázkou nyní zůstává, zda Liverpoolem, či někým jiným. 

Arteta si v lednu nebude moci vyskakovat, přesto zaútočí hned na čtyři posily