Může už Arsenal ovládnout LM? Je příliš brzy, pro tento tým může jít o moc velké sousto, tvrdí skeptický Henry

Arsenal pod mladým španělským manažerem Mikelem Artetou jen kvete a jako příklad nemusíme použít pouze uplynulý soutěžní ročník Premier League, ve kterém byl londýnský obr jediným relevantním konkurentem pozdějšího mistra Manchesteru City.

Může už Arsenal ovládnout LM? Je příliš brzy, pro tento tým může jít o moc velké sousto, tvrdí skeptický Henry

Třináctinásobným šampionům země se daří i v právě probíhajícím ročníku 2023/2024. "Kanonýři" i včetně letní přípravy neprohráli desetkrát v řadě a v ligové tabulce se s přehledem drží v první šestce, s tím, že momentálně se dělí s Tottenhamem o čtvrtou pozici.

Fanoušci Arsenalu proto nepřestávají snít o trofejích včetně té nejproslulejší a tou je ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů. Do prestižní soutěže ostatně klub vstoupil přesvědčivým domácím triumfem 4:0 nad současným lídrem Eredivisie Eindhovenem a a zapomínat nelze ani na úspěšně zvládnuté finále Community Shield proti Citizens.

Z Ödegaarda je nejlépe placený hráč Arsenalu: Našel jsem místo, kde se mohu vážně usadit a nazývat ho domovem

Klubová legenda Thierry Henry, jež v britské metropoli zářila v letech 1999 - 2007, ovšem nadšení krotí. Na ovládnutí celé Champions League již v roce 2024 je podle nového trenéra francouzské jednadvacítky brzy. "Na tohle mužstvo je to příliš brzy," poodkryl svůj názor v interview pro server tribuna.com.

Ne že by bývalý kanonýr New Yorku Red Bulls, Monaka, Juventusu i Barcelony svým srdečním barvám nepřál úspěch, jen se snaží být co největším realistou. "Jako fanoušek samozřejmě chci, aby tým vyhrál Ligu mistrů. Nicméně kromě Premier League hraje v Anglii i další soutěže a LM pro něj může být až příliš velkým soustem," vzkázal někdejší asistent u belgického národního mužstva.

V nejbližších dvou týdnech až do další reprezentační pauzy narazí Arsenal na Brentford, Bournemouth a Manchester City, s tím, že ve druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů se představí na půdě Racingu Lens, který odšpuntoval svůj pobyt ve skupině B cennou remízu v Seville.

© Arsenal FC