Jak jsou na tom před startem EL soupeři Sparty? Limassol vede ligu, Rangers tápou

Evropská liga klepe na dveře! Sparta se do ní dostala díky úspěšnému obratu proti Dinamu Záhřeb, teď ji čekají další slovutní soupeři. Jmenovitě Limassol, Real Betis a Rangers. Jak si všichni tři vedou před začátkem skupinových fází?

Jak jsou na tom před startem EL soupeři Sparty? Limassol vede ligu, Rangers tápou

ARIS LIMASSOL

Má být outsiderem skupiny, ale tak jednoznačné to být vůbec nemusí. Stačí se podívat na cestu předkoly.

Limassol začínal stejně jako Sparta v těch o Ligu mistrů. V prvním dvojutkání nasázel hned jedenáct branek BATE Borisov. To už sice dávno není tím BATE, kterým bývalo třeba ve skupinách v Lize mistrů, nicméně svoji kvalitu stále má. V

V dalším kole Kypřany čekal silný Rakow. A Limassol nepropadnul, naopak. Konečné skóre 1:3 vypovídá o velmi vyrovnaných zápasech. Ve finálním předkole sice Aris prohrál v Bratislavě 1:2, nicméně doma? Slovan se z jihu vracel se sklopenýma ušima. Jinak to po výprasku 6:2 nešlo. 

V mezičase se Limassol navíc dokázal soustředit i na ligové dění. A to tak dobře, že celé kyperské lize zatím s třemi výhrami ze čtyř utkání kraluje, byť jen o skóre. 

A na koho si dát pozor? Nepřekvapí, že Kypřanů je na soupisce jen pár. Tým je složen ze zahraničních hráčů, z nich někteří jsou v Evropě dobře známí. Aleksandr Kokorin je dobrým příkladem za všechny.

© Aris Limassol Football Club