Preview: Chelsea - Liverpool. Šlágr úvodního kola proběhne v neděli na Stamford Bridge

Po velmi nevydařených vystoupeních Chelsea i Liverpoolu v minulé sezóně může být zápas, který by za normálních okolností měl kolem sebe auru Premier League (PL), poznamenán nervózní energií, protože obě skupiny fanoušků čekají, jaká verze jejich týmu vzejde z popela minulého ročníku. Chelsea pravděpodobně udělala větší skok v provádění nezbytných změn, které byly nutné, a mnoho optimismu se objevilo kolem jmenování Mauricia Pochettina manažerem a zdánlivě kompletní rekonstrukce týmu, která proběhla v létě.

Preview: Chelsea - Liverpool. Šlágr úvodního kola proběhne v neděli na Stamford Bridge

Chelsea - Liverpool

Neděle, 17:30 - Stamford Bridge (Londýn)

Pokud vedení od Pochettina očekává zlepšení, pak laťka není nastavena příliš vysoko, uvážíme-li, že 14. místo v historicky druhé sezóně PL v ročníku 1993/94 bylo jediným umístěním, které bylo nižší než 12. místo v minulé sezóně. Při pohledu na to, jakým způsobem loňské tažení uzavřeli, není divu, že sezóna Blues nebyla zdaleka ideální, když v závěrečných 12 kolech PL vyhráli pouze jednou (1-4-7).
 
Jednou z těchto remíz byl i poslední vzájemný souboj těchto týmů, v němž se po remíze 0:0 dělily body ve čtvrtém ligovém vzájemném střetu v řadě. Zatímco pro Chelsea to byla součást špatného období, pro Liverpool to byl začátek energického konce sezóny, když v závěrečných 11 kolech zůstal neporažen (7-4-0).
 
Využít tohoto rozmachu a zároveň projít přestavbou týmu bude pro manažera Jürgena Kloppa, který v létě viděl odcházet svého kapitána Jordana Hendersona a další klíčové hráče Fabinha, Roberta Firmina a Jamese Milnera, náročné. Fanoušci Reds budou doufat, že nové posily Dominik Szoboszlai a Alexis Mac Allister budou mít rychlý start, podobně jako samotný Liverpool, který v předešlých deseti letech neprohrál úvodní zápas v PL (8-2-0).
 
Koho sledovat: Na Stamford Bridge budou doufat, že se okamžitě prosadí nový hráč Nicolas Jackson, který v minulé sezoně vstřelil 10 ze svých 12 gólů v LaLize v dresu Villarrealu. Pro rekordmana Liverpoolu Mohameda Salaha se mezitím rýsuje další zápis do historie, protože gól proti jeho bývalým zaměstnavatelům by z něj s devíti trefami udělal nejlepšího střelce úvodního kola v PL.
 
Zajímavost: Chelsea prohrála svůj úvodní střet v PL pouze pětkrát v historii (20-6-5).